SU NAUJAIS MOKSLO METAIS, MINSKIEČIAI!

Minsko lietuvių susivienijimas “Vytis” į savo renginius visada įjungia vaikus, kad jie nuo gimimo jaustų ir žinotų savo kalbą, tradicijas.

P1030175

Jonas Musvydas. 2015 . I. Afanasjievos nuotrauka.

Mūsų vaikai  lietuvaičiai ne tik dalyvauja renginiuose.  Jie –aktyvūs respublikinių ir tarptautinių konkursų Baltarusijoje įvairiose meno ir žiniageidos srityse dalyviai. Aktyviausi yra Povilas Kurilo, Jonas Musvydas, Stanislovas Debeža ir Onutė Keršytė.

2015 m. rugpjūčio 21 d. Baltarusijoje įvyko respublikinis finalinis atrankos konkursas į „Vaikų Euroviziją“ Bulgarijos sostinėje Sofijoje.  Tarp dešimties dalyvių, iškovojusių vietą į finalą, buvo ir vokalinė grupė „Nenuobodus amžius“ („Нескучный возраст“), kuriame vienas iš solistų – mūsų lietuvaitis vienuolikametis Jonas Musvydas. Grupė užėmė antrą vietą. Mes, lietuviai, žiūrėjome transliaciją per pirmą Baltarusijos programą ir didžiavomes, kad tokiame superkonkurse dalyvauja mūsų bendromenės vaikas Jonas.

2332dgdb--766

Stanislovas Debeža. 2015. L. Debežos nuotrauka.

P1030368

Onutė Keršytė. 2015. I. Afanasjievos nuotrauka.

Dvylikametė Onutė Keršytė jau mokysis 7 klasėje Minsko 146-ojoje gimnazijoje. Šiais metais vasario-kovo mėnesiais įvyko pirmoji jos personalinė kaip dailininkės paveikslų paroda, organizuota Gimnazijos, vaikų laikraščio “Zorka” ir Minsko N.Ostrovskio centrinės vaikų bibliotekos. Onutė taip pat rašo strapsnius apie Lietuvos įžymias vietas, apie savo klasę, mokytojus respublikiniame vaikų laikraštyje „Zorka“.

Vienuolikametis Stanislovas Debeža aktyvus dalyvis žiniageidos srityje. Jis atstovauja Minsko 16-ąją gimnaziją konkursuose „Mano pirmieji atradimai“. Už projektą „Paskui saulę“ apie saules energijos panaudojimą jis iškovojo pirmo laipsnio diplomą.

Parašydamas keletą epizodų iš mūsų vaikų gyvenimo noriu visus vaikus pasveikinti su naujais mokslo metais palinkėti sekmės, taip pat savaitgalinės lietuvių kalbos Minsko mokyklų mokytojas Rimą Radyginą ir Olgą Ravan.

Alfridas Keršys, Minsko lietuvių susivienyjimas „Vytis“

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą