Motinos dienos minėjimas Rugalande, Norvegija

Gegužės 8-oji buvo tikra renginių apgultis Rugalando lietuviams. Ryte vyko motinos dienos minėjimas, kartu su „Arti“ aktoriais J. Gailiūte, D. Vengeliu ir garso režisieriumi J. Ladyga. Įsidienojus, monospektaklyje „Tėtis“ publiką džiugino aktorius R. Rudokas. O saulei pakrypus vakarop, dar vikingų laikus menančioje senojoje Solos bažnyčioje, koncertavo Sandneso norvegų vyrų choras „Sandneskameratene“, vadovaujamas dirigento S. Trepekūno. Koncerte taip pat saksofonu grojo A. Jonaitis, pianinu A. Ivaškevičius, mušamaisiais R. Trepekūnienė ir nuostabiu sopranu džiugino G. Titlienė.

Nenorėdamas išsiplėsti, aprašysiu pirmąjį renginį.

DSC05863

Saulutei šviečiant ir šiltam vėjeliui pučiant vaikai ir tėveliai pakilia nuotaika rinkosi į Maudlando mokyklą, Homersake. Žinojimas apie staigmeną, kurią atsivežė aktoriai iš Lietuvos, kankino smalsius susirinkusiuosius. Mokytojos, kaip nujausdamos, neleido kankintis nei mažiems, nei dideliems. Aktorių pasirodymą perkėlė į renginio pirmąjį planą. Pirmiausia prasidėjo sulėktuvių (angl. „flash mob“) repeticija. O kai šokis buvo sušoktas, prasidėjo pasakos „Saulės išvadavimas“ repeticija. Žiūrovai tapo dalyviais – Jie matavosi, rengėsi įvairiausius kostiumus, kartojo vaidmenų veiksmus ir užduotis. O kai pradėjo savimi pasitikėti… scenoje patekėjo saulė. Ji negailėdama žarstė savo šviesius gerumo spindulius, kur tik gyvybę surado. Scenoje besisukdamos išdygo aguona ir ramunė. Nykštukas blaškydamasis barstė gėrio sėklas. Atbėgo kiškučiai su kiškiene, egzotiški paukščiai su paukštiene. Ir staiga šią harmoniją nutraukia baisios trigalvės pabaisos riaumojimas. Pabaisa išblaško visą gražią kūriniją ir įkalina saulę. Bet, kur buvę, kur nebuvę, atjoja karžygiai ir susikauna su pabaisa. Jie nugali pabaisą ir išlaisvina saulę. Pabaisa, išleidęs paskutinį atodūsį, virsta trimis geraisiais fėjinais. Ir šviesa vėl ima sklisti po pasaulį.

13173718_1234706929880330_5877659542543933412_n

Pertraukai pasibaigus ir atsigavus nuo spektaklio jaudinančių emocijų, prasidėjo Vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ programa. Ji prasidėjo eilėraščiu, o toliau buvo parodijuojamos Lietuviškos TV programos. „Klausimėlis“ laidoje, sužinojome, su mumis yra jubiliatas, kuris buvo pasveikintas. Kulinarijos studijoje vaikai ne tik gamino ir vaišino patiekalais, bet ir dalyvavo atrakcione, nešdami lėkštes ant galvų. Tėčiai turėjo pavaizduoti reklamą, kurioje, jiems nežinant, buvo atliktas akrobatinis triukas. Kai Urtė Maurušaitytė deklamavo eilėraštį, dalyviai galėjo net pasijusti esą poezijos pavasaryje. Ne veltui Urtė labai sėkmingai pasirodė prieš savaitę vykusiame raiškiojo skaitymo konkurse, Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijos karalystėje, Osle. Duokim garo laidoje buvo pakviesti tėveliai į sceną ir čia jie dainavo „Boružėlę septyntaškę“. Jie taip įsijautę, su gilia išraiška, dainavo, kad plojimai publiką pakėlė nuo kėdžių.

DSC05888

Programai besibaigiant „Sveikinimų koncerte“ vaikai dainavo „Aš širdyje labai myliu savo mamą“. Iškart po dainos kiekvienas nešė gėlę ir įteikė savo mamai. Jų skruostai raudo, pirštų galais braukė ką tik pasirodžiusias ašaras, spaudė gėlę rankose. Apkabinti glėbyje vaikai jautė šilumą.

DSC05858

 

DSC05802

Zenonas Mačiulaitis.

Nuotraukos – Ievos Nausėdės ir Zenono Mačiulaičio.

srt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą