Vokietijos lietuvių jaunimo ir studentų (VLJS) suvažiavimas „Idėjų dirbtuvės“

Aistė Orinaitė

Jau tradicija tapęs Vokietijos lietuvių jaunimo ir studentų (VLJS) suvažiavimas „Idėjų dirbtuvės“ šiais metais kvietė pasidairyti po Leipcigą ir prasmingai praleisti savaitgalį. Jau penktą kartą jaunimas, gyvenantis Vokietijoje ir ne tik, galėjo semtis patirties iš autoritetingų ir charizmatiškų Lietuvos asmenybių  – Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarės Nijolės Oželytės, žurnalo „Lamų slėnis“ kūrybos vadovo Elo Ramanausko, žurnalo „Naujasis židinys – Aidai“ direktorės Gabrielės Gailiūtės – Bernotienės, menininko Tado Černiausko. Pakilią vakaro nuotaiką kūrė grupės „Baltasis kiras“ vokalistas Tautvydas Augustinas.

13047978_10154055063016380_6630836789782289258_o

Pirmą renginio dieną, penktadienį, dalyviai ir svečiai smalsiai vaikštinėjo po Leipzigo senamiestį, klausydamiesi gido pasakojimų apie šį Vokietijos miestą. Pasibaigus ekskursijai visi sugūžėjo kavinėn vakarienei ir maloniems pokalbiams jaukioje aplinkoje.

Šeštadienio rytą sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje ministras patarėjas Ramūnas Misiulis ir VLJS valdybos pirmininkė Rūta Ruočkutė. Ambasados atstovas pabrėžė Tėvynės bei lietuvybės svarbą, palinkėdamas užsienio lietuviams puoselėti tautines vertybes. Pirmąjį pranešimą tema „Kam žmogui (ne)reikia Tėvynės“ skaitė viešnia Nijolė Oželytė. Dalindamasi patirtimi ir įžvalgomis kovo 11-osios signatarė aktyviai bendravo su publika, užduodama klausimus, kurie retai kvestionuojami viešojoje erdvėje – „Kas yra žmogus?“, „Ar išvis yra tokia sąvoka kaip Tėvynė“, „Kas yra vertybės?“. Po pranešimo sekė daugybė dalyvių klausimų ir prasminga diskusija.

13120880_10154115939978194_368427130_o

Antrąjį pranešimą tema „Kas yra šiuolaikinė medija? Istorijų pasakotoja“ pristatė gyvenimo būdo ir stiliaus žurnalo „Lamų slėnis“ kūrybos vadovas Elas Ramanauskas. Besidalindamas potyriais kūrėjas atviravo, jog tik pavargus nuo šiuolaikinių medijų paviršutiniškumo, jam gimė idėja sukurti kažką naujo ir inovatyvaus – žurnalą, kuris būtų skirtas pasakoti kitokias žmonių istorijas bei juos įkvėpti.

„Devyni amatai, dešimtas – magis: pasakojimas apie humanitarės karjerą“ taip skambėjo humanitarės, Gabrielės Gailiūtės-Bernotienės, pranešimas. Pasitelkusi humorą lektorė ir tikrų tikriausia devynių amatų meistrė aiškino, kas yra humanitarai, kuo jie užsiima, kodėl jie yra svarbūs ir visgi kokia jų funkcija mūsų visuomenėje. Pasakodama savo karjeros ir gyvenimo istoriją Gabrielė skatino humanitarus nebijoti žengti žingsnio į nežinomybę, pasitikėti savimi, pradedant karjerą, net jei jai apibūdinti neužtenka kelių sakinių ir tikino, kad bet koks labai geras humanitarinės srities specialistas visuomet bus reikalingas ir ras darbą.

Pokalbiui su tarptautiniu mastu išgarsėjusiu fotografu Tadu Černiausku, dar žinomu Tadao Cern vardu, buvo pasirinktas dialogas, tad publika aktyviai uždavinėjo klausimus ir smalsavo, kaip gi jaučiasi bene per pusdienį visame pasaulyje žinomas tapęs menininkas. Tadas dalinosi prisiminimais, kaip jo tėtis nuolat pabrėždavo, kad jis nebus laimingas tol,  kol dirbs kam nors kitam. Fotografas prisipažino įsitikinęs, kiek daug tuose žodžiuose yra tiesos. Menininkas tikino, jog būti laimingam ir sėkmingam profesiniame kelyje galima tik ryžtingai darant tai, kas džiugina širdį, pamirštant galiojančias nuostatas ir kitų nuomones.

Vakarinėje dienos dalyje „Idėjų dirbtuves” vainikavo vilniečio indie-folkloro grupės „Baltasis kiras“ vokalisto Tautvydo Augustino gyvo garso koncertas. Vaikinas ne tik džiugino nuostabia muzika, bet ir neleido publikai sėdėti. Visi buvo įtraukti į pasirodymą – kas šoko, kas dainavo, kas grojo būgneliais. Puikiai nusiteikę dalyviai aktyviai įsiliejo į linksmo koncerto epicentrą.

Paskutinę renginio dieną, sekmadienį, jaukiai pusryčiaudama, VLJS valdyba pradėjo veiklos ataskaita ir naujos valdybos rinkimais. VLJS valdybos pirmininkė ir toliau bus Rūta Ruočkutė, už tarptautinius projektus bus atsakinga Sofja Klokatova-Bendoraitienė, fotografijomis ir IT rūpinsis Vytenis Sakalauskas, VLJS dizainerės veiklą ir toliau tęs Dominyka Sidabraitė, o už sekretorės ir viešųjų ryšių pareigas bus atsakinga Aistė Vitkauskaitė. Kaip ir kiekvienais metais, prie šios prasmingos veiklos prisijungė nauji valdybos nariai, tarp jų šįkart Jolanta Žalpytė (finansininkė), Gabrielė Jasevičiūtė (konsultantė teisiniais klausimais), Ilona Koženkovaitė (kelionių kuravimas) ir Aistė Orinaitė (vidinė komunikacija ir viešieji ryšiai).

Už pagalbą organizuojant “Idėjų dirbtuves” VLJS nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams – Lietuvos Respublikos ambasadai Vokietijoje, Vokietijos lietuvių bendruomenei (VLB), Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungai (PLJS), Europos lietuvių kultūros centrui (ELKC), kuris padėjo suorganizuoti koncertą. VLJS taip pat yra ypač dėkinga visiems renginio svečiams: Nijolei Oželytei, Elui Ramanauskui, Gabrielei Gailiūtei-Bernotienei, Tadui Černiauskui ir Tautvydui Augustinui bei “Idėjų dirbtuvių” dalyviams, kuriuos tikisi sutikti ir kituose VLJS renginiuose.

 

Aistė Orinaitė

Nuotraukų autorius Vytenis Sakalauskas

 

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

www.pasauliolietuvis.lt

srt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą