Marilyn Miglin pamokoje – apie grožį, verslą, gyvenimą

Artėjančios motinos dienos proga Balzeko lietuvių kultūros muziejus moterims surengė išskirtinį susitikimą. Šeštadienį, gegužės 30 dieną, muziejuje apsilankė garsi Čikagos verslininkė, kosmetikos ir kvepalų magnatė Marilyn Miglin.

IMG_2322

Stanley Balzekas ir kosmetikos bei kvepalų magnatė Marilyn Miglin – seni malonūs pažįstami. V. Petrauskienės nuotr.

Į susitikimą atėjusios moterys ne tik sužinojo, kaip pusvalandį praleidus prie veidrodžio atrodyti gerokai jaunesnėmis ir gražesnėms. Pasinaudojusios proga, jos garsiai verslininkei M.Miglin uždavė ir asmeniškų klausimų.

Pamokos dalyvės turėjo progą išbandyti M.Miglin sukurtos veido kosmetikos – visoms buvo padalyta po specialų šių priemonių komplektą. Moterys taip pat galėjo įvertinti kosmetikos magnatės sukurtus legendinius kvepalus „Pheromone“ ir „Destiny“. Aromatų kūrėja atskleidė, kurie moters kūno taškai yra tinkamiausi kvėpinti – nuo pėdų iki viršugalvio. „Tik niekada netepkite kvepalų už ausų. Nes tuomet nuslopinsite savo kūno skleidžiamų feromonų kvapą“, – patarė Marilyn.

Kartu su M.Miglin į muziejų atvyko ir jos dukra Marlena. Ji žengia savo mamos pradėtu keliu – dirba kosmetikos ir parfumerijos kūrimo bei pardavimo srityje. M.Miglin turi dukrą, sūnų ir šešis anūkus. Jos verslas ir toliau klesti, nes M.Miglin sukurti kokybiški grožio produktai užkariauja vis naujų vartotojų dėmesį. Prestižiniame prekybos rajone esanti Oak gatvė, kurioje kadaise M.Miglin įkūrė mažą parduotuvėlę, dabar vadinama „Marilyn Miglin keliu“, o balandžio 15 diena Čikagoje paskelbta Marilyn Miglin diena.

„Jeigu nori ko nors pasiekti versle, privalai dirbti 24 valandas per parą. Tol neužrakinti butiko durų, kol jame yra nors vienas klientas. Turi padaryti viską, ką gali, ir dar daugiau. Tai yra sunku, kai turi vaikų, žinai, kad jie tavęs laukia, o auklei reikia eiti namo. Tuomet širdis daužosi. Esu ne kartą atsivedusi savo vaikus į darbą“, – sakė M.Miglin paklausta, kaip sugebėjo tiek daug pasiekti savo gyvenime.

 

IMG_2254

M. Miglin savo išskirtinėje pamokoje kalbėjosi su moterimis ne tik apie kosmetiką ir makiažą, bet ir apie gyvenimą. V.Petrauskienės nuotr.

Savo verslą M.Miglin pradėjo apie 1963 metus. Prieš tai ji dešimtmetį dirbo kaip modelis, demonstravo madas ant podiumo, pozavo reklaminėms nuotraukoms.

Ji prisiminė, kad būdama modeliu mokėjo pati pasidaryti makiažą, atsisiųsdavo geriausios kosmetikos iš viso pasaulio. Tačiau žinojo, kad daugeliui moterų praverstų makiažo pamokos.

„Tam tikslui aš išsinuomojau patalpas ir atidariau mažą, maždaug 250 pėdų, parduotuvėlę Oak gatvėje. Pasiunčiau apie 500 laiškų draugams ir pakviečiau atvykti į makiažo pamokas. Kai kas sakė, kad mano verslas neišsilaikys nė dešimties dienų, nes negalės konkuruoti. Kaip pradėjau kurti savo kosmetiką? Nuvykau į Niujorke esančią laboratoriją ir paprašiau priimti mane ten pasimokyti. Sakiau, kad noriu sukurti ką nors savo.

Paskui atsirado žmogus, kuris palaikė mano idėją kurti kosmetiką. Jis man padėjo, dirbome kartu. Pirmasis produktas buvo kremas, skirtas paakiams, vėliau buvo labai geros kokybės lūpų dažai. Nes aš rinkausi pačias kokybiškiausiais medžiagas“, – prisiminė M.Miglin.

Kartą vienas pirkėjas paklausė, kodėl verslininkė nesukuria kvepalų. Tokio siūlymo padrąsinta M.Miglin ėmėsi juos kurti. Procesas užtruko septynerius su puse metų. Bet darbo ir laiko sąnaudos pasiteisino. Gimė jos patys populiariausi ir pardavimo viršūnes pasiekę kvepalai „Pheromone“. Jie tapo tarsi Merilyn verslo parašu. Praėjus beveik keturiems dešimtmečiams nuo jų sukūrimo, šie kvepalai toliau išlieka tarp geriausiai perkamų.

Prieš daugiau kaip 50 metų savo verslą pradėjusi M.Miglin iki šiol kuria naujus produktus, apie juos pasakoja savo TV laidoje.

Humoro jausmo nestokojanti moteris prisiminė pamoką, kurią gavo pirmą kartą dalyvaudama TV laidoje. „Aš studijoje pasakojau apie savo parduodamus produktus laidos prodiuserei. Ji pasakė, kad kalbėdama turiu žiūrėti ne į ją, o į tą raudoną lemputę, mirksinčią filmavimo kameroje. Jeigu noriu daugiau parduoti, tai turiu žiūrėti į tą lemputę taip, tarsi tai būtų vyras, su kuriuo galėčiau pasimylėti. Matyt taip ir išmokau žiūrėti. Nes dabar TV laidoje per dvidešimt minučių savo kosmetikos produktų ir kvepalų parduodu tiek, kiek anksčiau parduotuvėse parduodavau per metus“, – juokėsi Marilyn.

Kalbai pasukus apie vyrus, susitikimo dalyvės klausė, kaip M.Miglin susipažino su savo būsimu sutuoktiniu ir vaikų tėvu Lee Miglinu. Amerikoje gimęs, iš didelės šešių vaikų šeimos kilęs Lee buvo jau nemažai pasiekęs nekilnojamojo turto versle.

Jis Marilyn pakvietė į kiną, pavėžino prašmatniu kabrioletu, po to pakvietė išgerti kavos. „Jis buvo pirmas vaikinas, kuris iš karto, po pirmo pasimatymo, mane pabučiavo. Mane tai labai papiktino. Pasakiau jam „kaip drįsai?“, o pati nubėgusi išsiploviau burną“, – prisiminusi juokiasi M.Miglin.

Moteris supranta, kad tuomet, norėdamas ją užkariauti, Lee panaudojo savo versle įgytą patirtį. Po pirmojo pasimatymo jai neskambino kelias savaites. Vyro planas pasiteisino: Marilyn sunerimo, nes visi iki šiol jos dėmesio siekę vaikinai taip nesielgdavo. Todėl kai Lee pagaliau paskambino ir pasikvietė į garsųjį „Tip Top Tap“ klubą pašokti, ji iš karto sutiko.

Po šio susitikimo nepraėjus nė metams pora susituokė. Jiedu kartu pragyveno 38 metus. 1997 metais L.Miglin tapo serijinio žudiko auka. „Daug metų buvau laiminga su savo vyru. Kol Dievas nenusprendė, kad mums atėjo laikas išsiskirti. Bet nieko negalėjau pakeisti. Gyvenimas tęsėsi. Privalėjau eiti toliau“, – lakoniškai apie visos šeimos išgyventą tragediją kalbėjo Marilyn.

Prieš 19 metų likusi našle M.Miglin džiaugiasi savo abiem vaikais ir šešiais anūkais. Į mamos verslą atėjusi Marlene turi net keturis sūnus.

„O aš turiu namą, katiną ir šunį. Pradžioje maniau, kad įsigysiu mažą šuniuką. Tačiau vietoje jo namuose atsirado kolis, aviganio ir auksaspalvio retriverio mišrūnas. „Aš jį vadinu Čikagos šunimi“, – juokėsi M.Miglin.

Verslininkė bent kartą per metus, paprastai prieš Velykas, su visa šeima apsilanko Balzeko lietuvių kultūros muziejuje, pasikalba su jo prezidentu Stanley Balzeku. Miglin šeimai, o ypač anūkams, patinka čia rengiamos kiaušinių dekoravimo pamokos. Ar Marilyn turi lietuviškas šaknis?

„Esu pusiau lenkė, pusiau čekė. Bet mano vaikai ir anūkai turi lietuviško kraujo. Aš pati labai mylėjau savo lietuvę anytą. Todėl planuoju šią vasarą aplankyti jos gimtinę – Lietuvą“, – sakė M.Miglin.

Virginija Petrauskienė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą