Seimo rinkimai 2016 – “Jei norime rimtų pokyčių, privalome balsuoti gausiai”

DABAR logoSpalio 9 d. vyks naujo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. JAV Lietuvių Bendruomenė ta proga vykdo aktyvią pilietinę akciją #DABAR (= Dalyvaukime ir Aktyviai Balsuokime Ateinančiuose Rinkimuose), kurios tikslas – skatinti JAV ir visame pasaulyje gyvenančius tautiečius gausiai dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose bei informuoti apie galimybes tapti rinkėju, konkuruojančias partijas, kandidatus ir jų politines pozicijas lietuvių bendruomenei rūpimais klausimais. Akcijos šūkis – Mūsų Metas #DABAR!

Šįkart Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje, kuriai priskiriami visi užsienyje balsuojantys rinkėjai, rungiasi 14 kandidatų. #DABAR taip pat pabrėžia, kad rinkėjai, balsuodami už partinius sąrašus bei aktyviai juos reitinguodami, gali įtakoti net 70 Seimo narių, renkamų per daugiamandatę apygardą. Taigi, gausūs pasaulio lietuvių balsai (arba jų nebuvimas) nulems net pusę naujo Seimo sudėties!

Akcijos #DABAR vadovas Rimvydas Baltaduonis primena, kad praėjusiuose Seimo rinkimuose savo balsą atidavė vos 1 500 tokią teisę turinčių JAV lietuvių: “Norint, kad Seimas spręstų dvigubos pilietybės klausimą bei atsižvelgtų į migruojančių lietuvių interesus, mums reikia parodyti žymiai didesnį aktyvumą. 30 000 JAV lietuvių balsų leistų mums turėti savo – Amerikos regiono – vienmandatę apygardą jau sekančiuose Seimo rinkimuose. Jei norime rimtų pokyčių, privalome balsuoti gausiai.”

Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje, iki rugsėjo 14d. turi užsiregistruoti į elektroninius rinkėjų sąrašus – netgi ir tie, kurie jau dalyvavo ankstesniuose rinkimuose ar referendumuose bei kažkada buvo įrašyti į rinkėjų sąrašus. Užsiregistruoti vos per kelias minutes galima svetainėje www.rinkejopuslapis.lt, o iškilus sunkumams pagalbos galima kreiptis į LR ambasadą Vašingtone tel. (202) 234-5860 arba elektroniniu paštu: rinkimai.us@urm.lt. Užsiregistravę piliečiai galės patogiai balsuoti paštu arba atvykę asmeniškai į artimiausią LR konsulinę įstaigą.

Visa svarbiausia informacija apie rinkimų procesą ir kandidatus yra skelbiama specialiai #DABAR sukurtoje svetainėje www.musumetasdabar.lt bei Facebook (facebook.com/musumetasdabar) ir Twitter (twitter.com/musumetasdabar) socialiniuose tinkluose. R. Baltaduonis pasakoja: “#DABAR komanda – Laima Liutikienė, Algirdas Grybas, Diana Plačiakienė, Valdas Sirutis – pasistengė susisiekti su Naujamiesčio apygardos kandidatais ir dalyvaujančiomis Lietuvos partijomis, kad surinktų jų pozicijas, liečiančias būtent užsienio lietuvius. Rinkėjams pateikiame tiek trumpus kandidatų prisistatymus, tiek atsakymus į Pasaulio Lietuvių Bendruomenės paruoštą klausimyną diasporai rūpimomis temomis. Na o rugsėjo 5d., 12:00-13:00 val. kviečiame visus prisijungti prie gyvos diskusijos su mūsų kandidatais į Seimą, kurią JAV Lietuvių Bendruomenė kartu su LR ambasada Vašingtone teletilto pagalba surengs pirmą kartą.“

JAV LB projektas #DABAR atlieka svarbius informacijos rinkimo ir sklaidos namų darbus , tačiau apsisprendimas, kam pavesti Lietuvos valdymą sekantiems ketveriems metams, yra individualių rinkėjų valioje. Amerikos lietuviai, pasaulio lietuviai, Mūsų Metas #DABAR!

JAV LB pilietinės iniciatyvos #DABAR komanda, rinkimai2016@javlb.org

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą