Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

Prasidėjo rinkėjų, gyvenančių ar laikinai būsiančių užsienyje rinkimų metu, ir norinčių balsuoti artėjančiuose Seimo rinkimuose, elektroninė registracija.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimuose, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje 2014 metais vykusiuose Respublikos Prezidento rinkimuose ir nurodė savo elektroninio pašto adresus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iki gegužės mėnesio pabaigos elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui spalio 9 d. vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

PL_Galinis virselis 1r

Elektroniniu būdu Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje www.vrk.lt pateikite rinkėjo elektroninį prašymą ir automatiškai būsite įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Rinkėjo registracijos prašyme įveskite asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – asmens kodą ir dokumento numerį, nurodykite užsienio valstybę, kurioje gyvenate ar esate laikinai apsistojęs, ir pasirinkite balsuoti paštu ar atvykti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nustatytu laiku. Jei rinkimų metu būsite valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje įrašykite tą valstybę ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

Išsamią informaciją, kaip užsiregistruoti internetu, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, kuriose vyks balsavimas, sąrašą rasite čia:

https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą