Nacionalinio diktanto laimėtojų iš užsienio edukacinė kelionė į Lietuvą

Sausio 3–6 dienomis Lietuvoje lankėsi užsienio lituanistinių mokyklų mokiniai, geriausiai parašę nacionalinį diktantą.

Sausio 5 dieną su jais susitiko švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrė kiekvienam mokiniui įteikė po elektroninę skaityklę, kurioje įrašyti įvairūs lietuviški grožinės literatūros kūriniai.

Apdovanodama mokinius, ministrė linkėjo sėkmės mokantis lietuvių kalbos, pakvietė rašyti Nacionalinį diktantą ir šiais metais.

Taip pat vaikai gavo dovanų Liudviko Jakimavičiaus knygą „Vytuko Lietuva“ (apie lietuvių emigrantų vaiką, gyvenantį Airijoje, jo šeimą ir užsimezgusią gražią vaikišką draugystę su airių mergaite Monika) ir ministerijos suvenyrus – trispalves riešines, kad žiemą nesušaltų.

Susitikime mokiniai pasakojo apie mokyklas, kuriose jie mokosi, dalijosi savo įspūdžiais lankantis Lietuvoje,  kai kurie pasakojo apie planus grįžti studijuoti į Lietuvą.

Nacionalinį diktantą geriausiai parašė: Ramunė Raziūnaitė iš Rygos lietuvių vidurinės mokyklos (mokytoja Jolanta Nagle), Ugnė Ališauskaitė iš Briuselio II Europos mokyklos (mokytoja Rasa Pivorytė), Rūta Razmaitė iš Korko (Airija) lituanistinės mokyklos „Banga“ (mokytoja Inga Lukšienė), Renata Mačiulytė iš Kaliningrado sekmadieninės lituanistinės mokyklos (mokytoja Laima Meščiariakova). Susitikime taip pat dalyvavo lietuviai iš Venesuelos: penkiolikmetė Gabriela Liesinskaitė ir jos trylikmetis brolis Alejandro, kurie nuo šio rudens gyvena ir mokosi Vilniaus lietuvių namuose. Gabūs, stropūs, draugiški vaikai greitai pelnė bendramokslių ir mokytojų simpatijas, per trumpą laiką gerokai patobulino lietuvių kalbą.

Edukacinę kelionę sausio 2-6 d. į Lietuvą Nacionalinio diktanto laimėtojams iš užsienio lituanistinių mokyklų dovanojo Švietimo ir mokslo ministerija.

Mokiniai, dalyvaudami edukacinėje programoje Lietuvoje, lankėsi Nacionaliniame saugomų teritorijų centre, Valstybės pažinimo centre Prezidentūroje, Vilniaus etnokultūros centre. Mokiniai taip pat pramogavo vandens parke, Nacionaliniame dramos teatre žiūrėjo šokio spektaklį „Otelas“, dalyvavo.edukaciniame užsiėmime „Tapatybė ir pilietiškumas“

Anksčiau Švietimo ir mokslo ministerija prizais taip pat apdovanojo Nacionaliniame diktante dalyvavusius raštingiausius šalies mokinius: Adrianą Otiliją Vilkaitę, Emilę Znutaitę iš Vilniaus licėjaus,  Rūtą Martišiūtę iš VDU „Rasos“ gimnazijos,  Damilę Martinaitytę iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, taip pat aktyviausiai diktante dalyvavusią Lietuvos mokyklos klasę – Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos 4 G klasę. Raštingiausiai Lietuvos mokyklos klasei –  Vilniaus licėjaus 1A klasei – ministerija dovanojo dviejų dienų kelionę  po Kuršių Neriją.

2016 m. Nacionalinį diktantą rašė  per 100 šalies mokyklų mokinių. Aktyviai diktantą rašė ir Latvijoje, Kaliningrade, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančios mokyklos.

Švietimo ir mokslo ministerija yra Nacionalinio diktanto konkurso partnerė, jo organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

LIetuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai