„Adventur“ kvies atrasti Lietuvą ir didingąją Dainų šventę

Jau kitą savaitę prasidedančioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ su glėbiu dainų ir šokių, tautinių kostiumų ekspozicija dalyvaus ir užsienio svečius į Lietuvą atvykti kvies svarbiausias ir didžiausias šalies kultūros įvykis, garsinantis jos vardą pasaulyje, – Lietuvos dainų šventė.

Lietuvos dainų šventė. Šokių diena

Lietuvos dainų šventės – viena gražiausių, įspūdingiausių ir didingiausių mūsų šalies tradicijų. Tai šventės, kuriomis didžiuojamės, branginame ir kuriame visi drauge, šventės, vienijančios visos šalies žmones – tūkstančius atlikėjų, klausytojų ir žiūrovų. 2018 m. liepą vyksianti jau 20-oji dainų šventė „Vardan tos…“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventės idėja – puoselėti tautinę kultūrą, pagarbą Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms.

Lietuvos dainų šventė. Folkloro diena

„Adventur“ parodoje Lietuvos dainų šventės stende lankytojams bus dalijama šventės atributika, pristatanti būsimos šventės koncepciją, programą, demonstruojama šventės nuotraukų paroda, tautinių kostiumų ekspozicija, rodomas filmas „Dainų šventė“, reprezentuojantis unikalią Lietuvos tradicinę ir gyvąją šiuolaikinę kultūrą, įkvepiantis svečius iš užsienio dalytis informacija apie Dainų šventę savo šalyse ir kviečiantis keliautojus iš įvairių šalių atvykti į Lietuvą.

Lietuvos dainų šventė. Dainų diena

Aplankiusiems Dainų šventės stendą, įsikūrusį trečioje salėje, bus pasiūlyta ir skaitmeninė pramoga – interaktyvus veidrodis. Prie veidrodžio ekrano priėjęs žmogus galės pasirinkti ir virtualiai pasimatuoti vieno iš Lietuvos regionų tautinį kostiumą ir jį valdyti: didinti, mažinti, keisti poziciją ir nusifotografuoti. Bus pristatyta ir šiuolaikinių technologijų naujovė – užsidėjus 3D virtualios realybės akinius bus galima mokytis liaudies šokio žingsnelių ir šokti kartu su virtualiu partneriu.

Dainų šventės organizatorius Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Adventur“ parodos metu rengs įdomius, smagius renginius bei koncertus:

Sausio 20 d., penktadienį, 18 val. parodų centre prasidės akcija „Visa Lietuva šoka“. Susirinkusiems gros ir tradicinių šokių mokys bei šokti kvies Vilniaus miesto folkloro ansambliai, o šiuolaikiniais ritmais atitars folkloro grupė „Vydraga“ kartu su DJ Saga. Renginį ves Loreta Sungailienė;

Sausio 21 d., šeštadienį, 16 val. koncertuos Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ – šokėjai, dainininkai ir muzikantai pristatys įspūdingą 2018 m. Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro „Tėvyne mūsų“ programą;

Sausio 22 d., sekmadienį, 13 val. į vaikams ir šeimoms skirtą renginį pakvies vaikų choras „Ugnelė“. Taip pat vyks vaikų kūrybinės dirbtuvėlės – vaikučiai bus kviečiami marginti kiaušinius, karpyti iš popieriaus bei žaisti įvairius žaidimus.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro informacija lietuvos-nacionalinis-kulturos-centras_bordo_2

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai