ANDRIUS POJAVIS: “MEILĘ GIMTAJAM KRAŠTUI ATRADAU IŠVYKĘS”

2013 kovas virselis2013 m. vasario mėnesio „Pasaulio lietuvio“ numeryje pranešėme, kad šiemet muzikiniame konkurse „Eurovizija“ Lietuvai atstovaus lietuvis iš Italijos Andrius Pojavis. Šįkart − trumpas interviu su juo. Apie meilę muzikai ir Lietuvai.

Andriau, teko girdėti, kad dainą, nugalėjusią atrankoje Lietuvoje, sukūrėte viešėdamas Lietuvoje, Jurbarke. Gal papasakotumėte plačiau.

Vasarą viešėdamas Lietuvoje pas tėvus, internete radau žinutę, kad vyks nacionalinė atranka į „Euroviziją“. Idėja gimė spontaniškai. Nepraėjus nė keletui dienų, jau rašiau dainos žodžius ir melodiją.

Su šeima gyvenate Italijoje. Tai nėra tradicinė lietuvių emigrantų pamėgta šalis. Kokie keliai ir kada jus čia atvedė?

Į Italiją atvykau 2010 metais. Gyvenimas taip susiklostė, kad čia ir šeimą sukūriau. Man atrodo, kad likimas „nagus prikišo“. Tiesa, lietuvių čia nėra itin daug.

Kad esate geras muzikantas, jau aišku, to įrodymas − esate išrinktas atstovauti mūsų šaliai „Eurovizijoje“. Tačiau turbūt muzika yra labiau pomėgis nei darbas? Kuo užsiimate Italijoje?

Esu savamokslis, todėl vargu ar galiu vadintis geru muzikantu. Muzika visada buvo man svarbiausia, tačiau pragyvenimui esu dirbęs įvairiausių darbų.

Asta Milerienė, gyvenanti Airijoje, vienais metais su merginų grupe bandė sėkmę Airijos atrankoje ir norėjo „Eurovizijoje“ atstovauti Airijai. Jums nebuvo kilusi mintis atstovauti Italijai?

Ne, tokia mintis dar nekilo.

Italijoje „Eurovizija“ nėra labai gerai žinoma ir italai tik neseniai vėl ėmė joje dalyvauti. Bet gal Italijos balsai bus mūsų slaptasis ginklas?

Viliuosi, kad žmonės pamils mano eurovizinę dainą ne tik Lietuvoje ar Italijoje, bet ir visoje Europoje (šypsosi − aut. past.).

Ką savo naujiems pažįstamiems italams pasakojote apie Lietuvą? Ką paprastai jie žino apie mūsų kraštą?

Lietuvą pristatau kaip valstybę, kuri turi vieną archajiškiausių kalbų pasaulyje, keturis metų laikus ir daugybę šviesių ir talentingų žmonių. Kadangi esu baigęs istorijos studijas, kartais išsprūsta ir skaudūs mūsų tautos istorijos pasakojimai. Teko pastebėti, kad Lietuvą labiausiai garsina sportininkai ir menininkai. R. Meilutytė – puikus pavyzdys.

Atstovavimas Lietuvai „Eurovizijoje“ − muzikinė kova ar ir tautinių jausmų išraiška?

Abu šie elementai, manau, įeina į žodį „Eurovizija“, bet tikiu, kad ir meilė muzikai yra.

Andrių Pojavį kalbino “Pasaulio lietuvio” redaktorė Deimantė Dokšaitė

“Pasaulio lietuvis”, 2013 m. 3/515.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą