Į NAUJUS METUS – SU NAUJAUSIU “PASAULIO LIETUVIO” NUMERIU

pasaulio lietuvis 2016 sausisKol vieni lietuviai džiaugiasi pagaliau atėjusia žiema, kiti ne mažiau džiaugiasi šiltais orais, nuo 1963 m. Pasaulio Lietuvių Bendruomenės leidžiamo žurnalo “Pasaulio lietuvis” 2016 m. pirmasis numeris jau laukia skaitytojų. Tiesa, jis pirmiausia keliauja pas mėgstančius technologijas, bet netrukus ir popierinis žurnalo variantas pasieks skaitytojus.

Šiame numeryje laukia susitikimai su dviem lietuvių bendruomenėmis, ir šį kartą išsamiau pristatoma Švedijoje įsikūrusių lietuvaičių organizacija bei vienas iš jauniausiųjų lietuviškų sambūrių – Turkijos lietuvių bendruomenė. Greta naujienų apie Lietuvoje vykusius apdovanojimus ir diskusijas mėnraščio puslapiuose yra nemažai vietos kultūrai – džiazui, poezijai ir prozai, atskirai apžvelgiama JAV lietuvių muzikinė veikla.

Ateinantys metai – Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų metai, tad politinės temos bus aptarinėjamos intensyviau visose žiniasklaidos priemonėse, taip pat ir “Pasaulio lietuvyje”. Naujausiame numeryje keliamas anksčiau per daug dėmesio nesulaukdavusi Lietuvos įstatymų nuostata, kuri neleidžia kandidatuoti į Seimą, turintiems daugiau nei vien tik Lietuvos Respublikos pilietybę. Šis apribojimas ateityje palies vis daugiau ir daugiau lietuvių kilmės asmenų, todėl dabar tinkamas laikas pradėti diskusiją apie šio įstatymo ateitį, – pasidalinkite savo nuomone su kitais “Pasaulio lietuvio” skaitytojais šia tema!

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą