Laimėjusieji rinkimus: valdančioji koalicija realiausiai atrodys tik po antrojo turo

Odeta Vasiliauskaitė. Seimo rinkimus laimėjusių partijų lyderiai sako, kad valdančioji koalicija realiausiai atrodys tik po rinkimų antrojo turo, o galimi partneriai pirmiausia turi suderinti savo programines nuostatas. Pirminiais duomenimis, pirmąjį turą laimėjusios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovas Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad su dabartiniais valdančiaisiais pokyčių visuomenėje nebus.

„Visuomenė nori pokyčių, todėl nemanau, kad mes galėtume grįžti prie galimų variantų su dabartiniais valdančiaisiais. Esminiai dalykai – Lietuvai reikia pokyčių. Ir nauja valdžia turi juos atnešti, jeigu nori išpildyti savo pažadą rinkėjams“, – sakė G. Landsbergis.

„Mes kalbame apie esminius principus, pagrindinius prioritetus, mes privalome jų laikytis, programa – vienareikšmiškai – yra ne laimėti rinkimams, bet padaryti reikalingus darbus. Ten, kur kompromisai galimi – jie turi būti, mes tikrai kalbame apie galimą koalicinę vyriausybę ir nebus taip, kad bus diktatas, bet yra principiniai dalykai, nuo kurių negalima trauktis. Ir jeigu nebus sutarta – bus kitokia koalicija“, – teigė S. Skvernelis.

Premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina, kad aišku tai, jog koalicijos su konservatoriais nebus: „Aš manau, kad derybos vyks po antro turo, bet aš sutinku su ponu Gabrieliumi, kad socialdemokratai su konservatoriais vargu ar galės tartis.“

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas teigia, kad pirmiausia pasikeitimai vyks dėl programinių nuostatų: „Pasikeitimai tikrai įvyks, jie įvyks keliais aspektais: partijos, kurios formuos valdančiąją daugumą, personalijos, bet kas svarbiausia – programiniai dalykai. Ir aš įsitikinęs, kad esminių pasikeitimų įvyks būtent per programinius dalykus.“

LRT logotipas

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą