Dubline aptarta lietuviškų mokyklų Airijoje ateitis

Lietuvos ambasados Dubline iniciatyva rugpjūčio 24 dieną lietuviškų mokyklų Airijoje mokytojai susitiko su Lietuvos edukologijos universiteto atstovais ir aptarė lituanistinį ir pilietiškumo ugdymą, individualių mokymo programų ir mokomosios medžiagos parengimą lietuviškose mokyklose Airijoje, mokyklų bendradarbiavimą su ambasada ir kitomis Lietuvos institucijomis.

Airijos mokyklos 1

Susitikime ambasadoje dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto prof. Loreta Žadeikaitė, kuri taip pat yra Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja, prof. Irena Zaleskienė ir dr. Auksė Petruškevičiūtė.

Diskusijoje išaiškėjo poreikis steigti lietuvių mokytojų Airijoje bendradarbiavimo platformą, kelti lietuviškų mokyklų prestižą ir įtvirtinti Airijoje lietuviškų mokyklų statusą, įtraukti lietuvių kalbos mokymą į Airijos mokyklų programas. Mokytojai turėjo galimybę pasidalyti patirtimi, aptarti iššūkius, su kuriais susiduria, apsikeisti nuomonėmis.

Airijos mokyklos 2

Neformalioje diskusijoje dalyvavo mokytojai iš Dublino lituanistinės mokyklos „4 Vėjai“, Dundalko Kovo 11-osios lituanistinės mokyklos, Malingaro lituanistinės mokyklos „Bičiuliai”, Trimo lietuviškos mokyklos „Šaltinėlis“, Talamoro lituanistinės mokyklos „Lietuvaičiai“ mokytojos, teatro „Alternatyva alternatyvai“ vadovė Laima Prokofjevienė, Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis, Malingaro lietuvių bendruomenės pirmininkė Daiva Kasikauskienė.

LR užsienio reikalų ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą