DAINUOJU LIETUVĄ: KOPENHAGOS LIETUVIAI PAGERBĖ VASARIO 16-TĄJĄ

Nutraukoje: tenoras Antanas Zakarauskas, pianistė Nadia Okruško, ambasadorius Vytautas Pinkus, ponia Edita Pinkuvienė, Danijos lietuvių bendrijos tarybos narys Artūras Maslauskas

Valstybės atkūrimo dienos proga Danijos lietuvių bendrija organizavo jau tradiciniu tampantį šventinį lietuviškos muzikos koncertą. Šiemet Kopenhagos muzikos gurmanus pradžiugino iš Lietuvos pakviestas operos solistas, tenoras Antanas Zakarauskas, kuris ne tik koncertavo Australijos, JAV ir Lietuvos publikai, bet taip pat surado galimybę pradžiuginti savo koncertu Danijos lietuvių bendruomenę. Jam akomponavo Kopenhagoje studijuojanti pianistė Nadia Okruško. Šie du menininkai įrodė, kad Lietuva išties yra dainų kraštas.

 

Operos solistas, tenoras Antanas Zakarauskas ir pianistė Nadia Okruško

 

Koncerte skambėjo ir populiarūs ir mažiau žinomi lietuviškos klasikinės vokalinės muzikos kūriniai. Klausytojų ausį džiugino aksominio Antano Zakarausko balso atliekamos lietuviškojo romantizmo atstovo Stasio Šimkaus, vieno pirmųjų lietuvių operos teatro organizatorių ir solistų Aliaksandro Kačanausko, kompozitoriaus Vytauto Kairiūkščio, signataro Saliamono Banaičio sūnaus ir vieno iš ryškiausių išeivijos kūrėjo Kazio Viktoro Banaičio kompozicijos. Tarp koncerte atliktų kūrinių taip pat skambėjo nuostabios ištraukos iš įvairių operų – Vytauto Klovos “Vaivos”, Balio Dvariono “Dalios” ir netgi ne kiekvienam žinomos italų kompozitoriaus Ponkieli (Ponchielli) operos “Lietuviai” (I Lituani).Programoje atsirado vietos ir lietuviškai poezijai, kurią skaitė Danijos lietuvių bendrijos ilgametis narys Artūras Maslauskas.

Koncerto pabaigoje nuskambėjo ir visus romantiškai nuteikė Rymanto Mikelsko kompozicija “Tu erškėtį many palytėk” ir visiems nepaprastai gerai pažįstamas ir mielas Algimanto Raudonikio kūrinys “Švelnumas”.

Žiūrovus pasveikinęs Lietuvos Respublikos ambasdorius Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikoje Vytautas Pinkus pasidžiaugė ir šiemet minimais “sidabriniais” jubiliejais, ir sparčiai artėjančiu Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Muzikos pakylėti koncerto dalyviai džiaugėsi, galėdami didžiuotis garbinga Lietuvos istorija ir įstabia, savita mūsų šalies kultūra.

Nuotraukų autorius – Danijos lietuvių bendrijos informacijos tarnyba

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą