VISI DAINAVO PRITARIANT VYTAUTUI IR RUDNOSIUKUI

V. V. Landsbergis Bergene 2014-10-26. Foto: Zita Beliakienė.

Bergeno lietuviukai su Vytautu V. Landsbergiu. 2014. Nuotraukos autorė Zita Beliakienė.

Bergeno lietuvių bendruomenė Lituanistinėje mokyklėlėje 2014 m. spalio 26 dieną sulaukė svečio.  Lankėsi rašytojas, atlikėjas, teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Svečias pasirodymą pradėjo daina „Avižėla“, kurią dainavo ir visa publika. Džiugino Vytauto sugebėjimas įtraukti į muzikinį veiksmą net pačius mažiausius dalyvius.  Aktyviausi vaikai gavo prizų,- autoriaus kompaktinių plokštelių ir knygų.

Autoriui paskaičius epizodą iš knygos  „ Dominykas Dvasių karalystėje“ , pasiūlė visiems kartu kurti siužetą naujai, jau penktai knygai apie Arklį Dominyką.  Siužetas turėjo  būti įdomus, įtraukiantis į nuotykius. Na ir prasidėjo… Ko tik vaikai neprisigalvojo,- nuo kelionių ir piratų užpuolimų iki paėmimo į nelaisvę jūros dugne ir skraidančio su sparnais arklio Dominyko..

Vytauto V. Landsbergio rodomas trumpo metro filmas apie partizanus ir pokarį privertė susimąstyti ir prisiminti Lietuvos istorijos kai kuriuos skaudžius momentus. Taip pat jis parodė vieną „siaubo“ filmą apie vaiduoklius ir edukacinį filmą apie išvarytą iš namų vaiką. Jo nuotykius ir grįžimą namo,  kur dominuojanti tema yra apie drąsą, darbštumą, vyriškumą. Įdomu tai, kad tuos filmus kūrė, režisavo, filmavo, montavo ir vaidino patys vaikai vasaros stovyklų metu Anykščių rajone.

V.V.Landsbergis yra  ne tik rašytojas, režisierius, atlikėjas, bet ir puikus edukologas,  sugebantis vaikams skiepyti meilę Tėvynei ir kitas vertybes per kūrybą, įtraukdamas pačius vaikus į kūrybos procesą. Ir tai daro netradiciškai ir veiksmingais būdais.

Po pertraukos autorius pateikė tam tikrą humoro dozę pristatydamas savo garsųjį personažą Rudnosiuką. Pasirodo, kad Rudnosiukas, tai… diagnozė, nes Rudnosiukas  nuolat įsimyli ir dėl to patenka į keblias ir linksmas situacijas, kartais nukenčia. Pralinksmino Rudnosiuko patarlės: pvz.,  „Davė Dievas dantis, tai duos ir į dantis“,  „Trečias kartas nemelavo, o ketvirtas – vėl normalus“ arba „Atitiko kirvis galvą“  ir kitos.

Pabaigai autorius atliko keletą savo kūrybos dainų: „ O jeigu aš numirčiau“, M.Martinaičio žodžiai, taip pat dainą naujai statomam spektakliui apie savižudybių prevenciją.

V.V Landsbergis pasiūlė įdomią idėją, padėsiančią ugdyti tautiškumą gyvenantiems užsienyje lietuviams. Tai pasiūlymas 12-16 metų lietuvių vaikams, gyvenantiems įvairiuose pasaulio kraštuose kurti mėgėjiškus filmus ir surengti tų filmų festivalį.

Sekmadienio muzikinė-kūrybinė popietė buvo linksma, prasminga su pakylėta nuotaika. Jos metu buvo galima įsigyti autoriaus knygų ir kompaktinių plokštelių.

Gintaras Sivilevičius, Bergeno lietuvių bendruomenė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą