VASARIO NUMERIS SIUNČIA IR SAULĖS

Vasario nu2015 vasaris virselismeris skaitytojo tradiciškai laukia ir internete: jį galima įsigyti portale readadvice.com ir skaityti patogiu laiku, patogioje vietoje .

Šią nesniegingą žiemą Lietuvoje dar labiau šildo Pietų Amerikos lietuviai, kur dabar vasara keliauja link pabaigos. Sausio mėnesį Urguvajuje pirmą kartą vyko jungtinis Pietų Amerikos kraštų lietuvių suvažiavimas, – susitiko ir jaunimo bendruomenės, ir senosios lietuvių bendruomenės, buvo sulaukta garbių svečių iš Lietuvos. Bene svarbiausią Pasaulio Lietuvių Bendruomenės šio sezono įvykį papildo žurnale skelbiamas pokalbis su Kolumbijoje augusiu, dabar Lietuvoje gyvenančiu Aleksu Eugenijumi Kulviečiu, kuris neretai atstovauja Kolumbijos lietuvių bendruomenę Lietuvoje, ir Benediktas Vanagas, lentynių metu suradęs laiko susitikti su Argentinos lietuviais Beriso mieste.

Laima Apanavičienė skaitytojams pasakoja apie jaunąją dabartinių Amerikos lietuvių kartą, kurios nusiteikimas dirbti lietuvybei optimistiškai nuteikia ir dėl Amerikos Lietuvių Fondo ateities. Visada aktyvūs Amerikos lietuviai rengiasi artėjančiai Čikagoje dainų ir šokių šventei šią vasarą, JAV lietuvių bendruomenės XXI tarybos rinkimams, entuziazmo ir prasmingumo lietuviškoje veikloje nepraranda ir sporto entuziastai. Apie visa tai – pasakojimai popieriniame žurnale.

Vasaris visiems geros valios lietuviams bet kurioje pasaulio vietoje visada ypatingas – jungsimės draugėn glaudžiau nei paprastą dieną pasidžiaugti, kad jau 25 kartą laisvi ir nevaržomi švenčiame Valstybės atkūrimą. Jungia vis tik mus ir mažiau džiugūs gyvenimo epizodai. Šiame žurnalo numeryje liečiama ir skaudi lietuvių šeimų, susidūrusių su Norvegijos Karalystės vaikų teisių apsaugos tarnybomis: žurnalo redaktorė Deimantė Dokšaitė šia tema kalbina visuomenininkę, žurnalistę Jolantą Miškinytę. Tenka tarti “Iki susitikimo” ir ilgametei Pasaulio Lietuvių Bendruomenės, JAV lietuvių bendruomenės veikėjai, globojusiai itin svarbią – archyvų – sritį, Dalei Teresei Lukienei (1938 – 2014).

Niekur nedingę ir tradicinės mėnraščio rubrikos, jos taip pat laukia smalsių skaitytojų akių – nuolatinės žurnalo bendradarbės Dalios Staponkutės pasakojimas, naujienos iš bendruomenių ir lituanistinių mokyklėlių, laiškai ir kitkas, bet tą sužinoti galima tik atsivertus ir perskaičius žurnalą. Jis kiekvieno iš Jūsų labai laukia!

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą