VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS IZRAELYJE

IMG_9542,,Lietuvos Taryba, kaip vienintelė lietuvių tautos atstovybė, remdamos pripažintąja tautų apsisprendimo teise ir lietuvių Vilniaus konferencijos nutarimu <…>, skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje <…>.’’ – po šiais žodžiais, prieš beveik šimtą metų vasario 16 dieną pasirašė 20 signatarų, tvirtai tikėdami, kad Lietuva turi teisę ir gali egzistuoti pasaulio žemėlapyje, nepaisydama kaimyninių valstybių grobuoniškų užmojų. Ir nors lietuviai švenčia dvi Nepriklausomybės atkūrimo datas, tačiau turbūt nei vienas neabejoja, kad būtent Vasario 16 – oji ir senelių nostalgiški prisiminimai apie ,,Lietuvą prie Smetonos” yra viena iš svarbiausių priežasčių to, ką turime dabar.

20160220_093457

Ne tik Lietuvoje aktyviai minima ši šventė. Pačios Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paraginta Izraelio lietuvių bendruomenė ,,Nerija” paminėjo Vasario 16 -ąją su ,,izraelietiškais’’ akcentais – dykumoje, lietuviškos vasaros temperatūra ir vėliau su humusu ant pietų stalo. Tačiau tai tik pridėjo žavesio prie geltonai-žaliai-raudonai apsirengusių šventės dalyvių, iškiliai nešančių Lietuvos vėliavą. Dėl išskirtinės išvaizdos lietuvių grupė buvo palydima smagiais aplinkinių žmonių sveikinimais, o būti pastebėtai nedidelei šaliai yra ir svarbu, ir malonu. Kelionės sumanytojas Tadas Murinas suorganizavo žygio maršrutą Ein Avdat nacionaliniame parke, Sde Boker kibuce. Ein Avdat garsėja kaip kanjonas su kriokliais ir vandens šaltiniais, kas Izraelio Negevo dykumai nėra labai būdinga. Vienoje iš panoraminių vietų sugiedojome Lietuvos himną, iškėlėme vėliavą, ir nors vienas iš dalyvių dėvėjo marškinėlius su himno žodžiais, tačiau pasitikslinti neprireikė, o tai – pagirtina.

Išvykos idėją palaikė ir Lietuvos Repsublikos ambasada Izraelyje, tad dalyvavo ir ambasadorius Edminas Bagdonas, bei kiti darbuotojai. Ambasados palaikymas bendruomenei – itin reikšmingas. Išvyką vainikavo bendri pietūs, kuriame vyko diskusijos apie Lietuvos istoriją, lietuvių kalbą, buvo aptariami lietuvių bendruomenės veiklos renginiai ateityje, nuskambėjo keletas lietuviškų dainų.
Lietuvių bendruomenė Izraelyje išsiskiria savo veiklumu ir ypač didelį norą palaikyti ryšius tarpusavy, kartu reprezentuojant savo kilmę. Šią dieną sugebėjome susirinkę sukurti patriotinę nuotaiką ir jaustis svarbia Lietuvos dalimi net ir būdami svetur.

IMG_9455

Lietuvių bendruomenės Izraelio Valstybėje pirmininkei Rimai Blumenzon Lietuvos Respublikos Prezidentė J.E. Dalia Grybauskaitė įteikė apdovanojimą už LRP inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ laimėjimą ir įteikė trispalvę. Atsiimdami apdovanojimą įteikėme Prezidentei citrinų, augančių lietuvių šeimos kieme Izraelyje, skintų dieną prieš susitikimą, ir palinkėjome sveikatos.

d1_dsc_9229

Daugiau nuotraukų: https://drive.google.com/folderview?id=0B0iK_ff2TXofcTRiR0J0SW53QkU&usp=sharing

Rima Blumenzon

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą