VASARIO 16-OJI LIUKSEMBURGE: LIETUVA TOKIA, KOKIA ESAME MES

2015 m. vasario 1 dieną Liuksemburgo lietuviai sulaukė ypatingų svečių: restorane „Brasserie de l’abbaye de Neumünster“ surengtas susitikimas su žinomu keliautoju, vienu iš „Tūkstantmečio odisėjos“ iniciatoriumi, lektoriumi Pauliumi Kovu ir viena populiariausių Lietuvos aktorių – Nijole Narmontaite.

liuksemburgo vasario 16 007

Paulius Kovas ir Nijolė Narmontaitė. 2015. Ramūno Astrausko nuotrauka.

Renginiu paminėta Vasario 16‑oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Susirinkusieji klausėsi kvapą gniaužiančių istorijų apie lietuvių buriuotojų – „Ambersail“ įgulos narių – žygį aplink pasaulį, apie tai, kaip skirtinguose pasaulio kampeliuose buvo paminėtas Lietuvos vardo tūkstantmetis. Lietuviai, kuriuos skyrė tūkstančiai kilometrų, vienu metu vieningai sugiedojo „Tautišką giesmę“ – to dar nėra padariusi nė viena pasaulio tauta.

liuksemburgo vasario 16 003

Liuksemburgo lietuviai ir Vasario 16-oji. 2015. Ramūno Astrausko nuotrauka.

Pradėjęs vakarą „Tautiška giesme“, Paulius Kovas Liuksemburgo lietuvius tarsi įtraukė į „Tūkstantmečio odisėją“. Lietuvos ilgesys ir tų dienų prisiminimai vėl aplankė Liuksemburgą.

Paulius Kovas dalijosi kapitono ir buriuotojo patirtimi, kurią galima pritaikyti kiekvieno kasdieniame gyvenime ir profesinėje veikloje: kaip gyventi drauge ir sugyventi, kaip rasti tikslą ir jo siekti, kaip išsaugoti ryšį su žeme ir su gimtine. Autorius mielai dalijo autografus: renginio metu buvo galima įsigyti jo knygą „Gyvenimas audroje“, kurią Lietuvos kelionių literatūros skaitytojai išrinko geriausia 2014 metų kelionių knyga.

liuksemburgo vasario 16 004

Liuksemburgo lietuviai ir geriausia 2014 metų kelionių knyga. 2015. Ramūno Astrausko nuotrauka.

Vakarą baigė Nijolė Narmontaitė, viena žinomiausių Lietuvos aktorių, knygos „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“ autorė. Šmaikšti, linksma ir valiūkiška, aktorė Nijolė Narmontaitė nepaliko abejingų ne tik užkietėjusių lietuviško teatro gerbėjų, bet ir mažųjų žiūrovų, kurių teatro užkulisiai dar tik laukia. Liuksemburgo lietuvių nuotaika kilo kartu su profesionaliai suvaidintomis ištraukomis iš knygos, klausantis aktorės dainų ir kūrybinio gyvenimo patirčių. Žiūrovai čia prapliupdavo juokais, čia nubraukdavo ašarą, o kartais tekdavo net atsakyti į keblius, tik žemaičiams įveikiamus klausimus. Po vakaro buvo galima pabendrauti, gauti aktorės autografą, nusifotografuoti atminčiai.

Vasario 2 d. Paulius Kovas viešėjo Europos mokykloje Liuksemburge. Į susitikimą atvyko per trisdešimt įvairaus amžiaus lietuvių vaikų (jų tėvai dirba Europos Sąjungos institucijose ir kitose organizacijose).

liuksemburgo vasario 16 002

Liuksemburgo lietuviai ir Paulius Kovas. 2015. Ramūno Astrausko nuotrauka.

„Ambersail“ įgulos kapitonas vaikams ne tik pasakojo apie Lietuvos tūkstantmečio odisėją, bet ir juos ragino siekti savo tikslų, nebijoti savo svajonių. Vaikai lektoriaus smalsavo apie drąsų Lietuvos buriuotojų žygį ir jų išgyvenimus, apie būsimas keliones.

P. Kovas Europos mokyklos bibliotekai padovanojo savo knygą, o lietuviams vaikams – šiuos žodžius: „Atminkite, kokie būsite jūs, tokia bus ir jūsų Lietuva“.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Ramūnas Astrauskas, Milda Palilionytė, Ričardas Ulozas

Liuksemburgo lietuvių bendruomenė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą