Užsienio reikalų ministras susitiko su į Lietuvą atvykusiais JAV kongresmenais

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 22 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčia JAV kongresmenų delegacija. Su JAV politikais aptartos transatlantinės darbotvarkės ir dvišalių santykių temos: NATO valstybių vadovų susitikimo Varšuvoje rezultatai, Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimo priemonės ir sąjungininkų parama šioje srityje, kova prieš terorizmą, padėtis Ukrainoje, Turkijoje, Sirijoje, energetinio, informacinio ir ekonominio saugumo klausimai.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Seimo  tarpparlamentinių ryšių su JAV pirmininkas Emanuelis  Zingeris ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička.

Daug dėmesio susitikime skirta pasirengimui reaguoti į kylančias grėsmes, taip pat Lietuvoje vykdomiems energetiniams projektams. Ministras padėkojo JAV kongresmenams už JAV indėlį į Lietuvos ir regiono saugumo stiprinimą, už Kongrese priimtą Europos užtikrinimo iniciatyvą ir pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir poreikį toliau stiprinti JAV lyderystę Europoje, akcentavo transatlantinės veiksmų koordinacijos svarbą, išlaikant principingą toną dėl Rusijos.

Iš respublikonų ir demokratų partijų narių sudarytai JAV Kongreso delegacijai vadovauja respublikonas iš Jutos valstijos, Atstovų Rūmų Priežiūros ir vyriausybės reformų komiteto pirmininkas Jason‘as Chaffets‘as. Šio vizito tikslas – susipažinti su saugumo situacija regione, sustiprinti strateginius ryšius ir patvirtinti savo įsipareigojimus partneriams. Į Lietuvą iš viso atvyko vienuolika kongresmenų, kurie atstovauja Atstovų Rūmų Užsienio reikalų, Nuolatiniam žvalgybos,  Priežiūros ir vyriausybės reformų, Būdų ir priemonių, Biudžeto ir Finansinių paslaugų komitetams.

JAV kongresmenai vizito metu taip pat apsilankys NATO Pajėgų integravimo vienete Vilniuje, susitiks su Lietuvoje dislokuotais JAV kariais. Tik atvykę į Lietuvą JAV Kongreso nariai dalyvavo Vašingtono aikštėje vykusiame renginyje, skirtame pažymėti Sumnerio Welleso deklaracijos, kuria JAV nepripažino Lietuvos ir kitų Baltijos šalių okupacijos, metines. Prieš atvykdami į Lietuvą, lankėsi Rumunijoje, Gruzijoje, Azorų salose, Izraelyje ir Jordanijoje.

75448_4d13f0e16ba724fb387aa0406c50841d

75448_76dc40051c141c2d5449e5712f0b8dd0

75448_ad0a3bcf0e44210bb057bd3c4271b881

Vašingtono aikštėje Vilniuje – Amerikos spalvų, muzikos, skonių ir pagarbos istorijai šventė

Šiandien vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi į renginį „Vašingtono aikštė: kartu tikime laisve“. Amerikos skonių, spalvų ir muzikos kupina šventė surengta prisimenant 1940 metų liepos 23 dieną JAV valstybės departamento paskelbtą Sumnerio Welleso deklaraciją, pasmerkusią sovietų įvykdytą Baltijos šalių okupaciją.

„Tai – ne tik svarbus politinis dokumentas, tapęs pusę amžiaus JAV vykdytos Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politikos pradžia, bet ir dar vienas tvirtos vertybinės JAV laikysenos simbolis“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Skveras, esantis tarp Baltojo tilto ir Lukiškių aikštės, buvo pavadintas Vašingtono aikšte 1996 m., JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright vizito Lietuvoje proga. Beveik dešimtmetį gyvybės stokojęs skveras Lietuvos Respublikos Seimo nario Emanuelio Zingerio bei Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva atgijo 2015 metų liepą – minint Sumnerio Welleso deklaracijos, oficialiai nepripažinusios Baltijos šalių okupacijos, 75-metį.

75447_931bcbb4094541560a9456c67d9bfd15

 

LR užsienio reikalų ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą