Turizmo departamentas Lietuvos šimtmetį kvies švęsti keliaujant

Kiekvieniems Lietuvos valstybingumo metams – po įdomią turistinę vietą. Atsiliepdamas į Vyriausybės kvietimą švęsti Valstybės atkūrimo šimtmetį, Turizmo departamentas kuria Lietuvos šimtmečio maršrutą. Šiandien jis buvo pristatytas šalies turizmo verslui.

Į Lietuvos šimtmečio maršrutą bus įtraukta apie 100 legendomis apipintų istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Lenkijoje.

“Keliautojai visų pirma bus skatinami susipažinti su ryškiomis asmenybėmis, kurios iškėlė valstybės idėją ir suvienijo Lietuvos žmones jos įgyvendinimui. Be to, turistus bus stengiamasi sudominti kartais tragiškomis, o kartais juokingomis valstybės kūrimo istorijomis. Skatinsime ne tik toliau aktyviai keliauti po Lietuvą, bet ir geriau pažinti jos istoriją. Tikime, kad maršrutas bus įdomus ne tik vietiniams turistams, bet ir pasaulio lietuviams, turistams iš kaimyninių šalių. Be to, jį turėtų pamėgti vysresnių klasių moksleiviai kaip puikią edukacinę medžiagą, taip pat šeimos ir jaunimas,” – idėją pristato VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Pavyzdžiui, į teminį maršrutą bus įtraukta latviška gimnazija, kurioje mokėsi A.Smetona, iš vietos ūkininko kluono lentų vieno iš signatarų iniciatyva suręsta ir keliautojų dar neatrasta Vytautavo bažnyčia, Berznyko kapinės Lenkijoje, kur bendrai palaidoti kadaise vieni prieš kitus kovoję lenkai ir lietuviai, ir kt.

Šiuo metu maršruto rengėjai gidė Lina Dusevičienė su istorikais Luka Lesauskaite ir Simonu Teškevičiumi keliauja po Lietuvą, tikrina sąraše esančius objektus, turistinę infrastruktūrą, renka vietinių entuziastų pasakojimus ir nuotraukas. Patys patraukliausi ir įdomiausi objektai bei istorijos suguls į interaktyvų maršruto žemėlapį, kurį ketinama pristatyti 2017 m. vasario 16 d.

 Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą