Tradiciniai šokiai ir DJ Saga išjudins rudenėjantį Vilnių

Pernai visą Lietuvą kartu suktis pakvietęs projektas „Visa Lietuva šoka“ grįžta su trenksmu – šiais metais prie akcijos Vilniuje prisijungs vienas žymiausių šalyje elektroninės muzikos atlikėjų DJ Saga – tradicinių šokių melodijos bus interpretuojamos šiuolaikiškai.

Rugsėjo 16 d. 18 val. Vilniaus Daukanto aikštėje bus vėl šokami lietuviški šokiai, dainuojamos liaudies dainos, muzikuojama. Susirinkusiems gros ir šokti mokys Vilniaus miesto folkloro ansambliai, o šiuolaikiniais ritmais atitars folkloro grupė „Vydraga“ kartu su DJ Saga.

 

 

Jau studijų metais daug dėmesio skyręs etnografijai, didžėjus dalyvavo ir tautiniuose renginiuose, lankė folkloro fakultatyvą bei mokėsi dainuoti sutartines. „Kartu domėjausi ir elektronine muzika, ypač po nepriklausomybės atgavimo – mačiau jos didelę kultūrinę perspektyvą ir svarbą jaunimo muzikinio skonio formavimui“, – pasakojo atlikėjas. Su Veronika Povilioniene ir folkloro ansambliu „Blezdinga“ bendradarbiavęs, dalyvavęs savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalyje „Mėnuo Juodaragis“, kur, pasak jo, patyrė itin teigiamas emocijas, DJ Saga pridūrė, kad prie akcijos „Visa Lietuva šoka“ prisijungia su didžiausiu malonumu ir tikisi gerų rezultatų.

Renginio sumanytojai – Lietuvos liaudies kultūros centras – įsitikinę, kad nesudėtingi ir smagūs mūsų liaudies šokiai – visiems skirta ir ypač reikalinga pramoga. O kuo daugiau šokėjų – tuo nuotaikingiau: prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda šalies įstaigos, bendruomenės, mokyklos, mėgėjų meno kolektyvai, pavieniai asmenys, žada apsilankyti ir tradiciniais šokiais susidomėję unikalaus projekto pažinti Lietuvą – mototurizmo ralio dalyviai.

Atėję į renginį bus kviečiami šokti visų penkių Lietuvos regionų šokius: aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios ­Lietuvos bei visuose regionuose mėgstamą ratelinę polką.

Daukanto aikštėje bus pristatyta ir šiuolaikinių technologijų naujovė – užsidėjus 3D virtualios realybės akinius bus galima mokytis žingsnelių kartu su virtualiu partneriu.

2016 m. rugsėjo 16 d. Lietuvoje jau antrą kartą vyks unikali akcija „Visa Lietuva šoka“. Šventės rengiamos aikštėse, kiemuose, salėse, gamtoje ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Didesni akcijos renginiai vyks: Simono Daukanto aikštėje Vilniuje, Laisvės aikštėje Panevėžyje, Meno kieme Klaipėdoje, Turgaus aikštėje Telšiuose, aikštėje prie kultūros centro Ukmergėje, Skuodo centrinėje aikštėje, Butrimonių miestelio aikštėje ir kituose etnografinių regionų centruose, miestuose ar miesteliuose.

 

Daugiau informacijos:
Loreta Sungailienė, tel. 8 686 55 373
Audronė Vakarinienė, tel. 8 676 30 503

Kultūros informacijos poskyrisLLKC
Eglė Ladigienė, tel. (8 5) 261 4763

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą