Su kanklėmis į Australijos ir Naujosios Zelandijos džiazo klubus

Niujorke gyvenanti džiazo vokalistė ir kompozitorė Simona Smirnova ir toliau stebina pasaulį savo muzikinio kelio vingiais. Pradėjusi muzikinę kelionę Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo katedroje, o vėliau išvykusi į prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone, Simona jau daugiau nei metus pasirodo Niujorko džiazo klubuose stebindama auditoriją lietuviškų kanklių, improvizacijų ir teatrališko performanso sinteze.

Michaelo Yu3 nuotr.

Tarp kompozicijos ir atlikimo laviruojanti kūrėja su kanklėmis keliauja po pasaulį, dažnai sugrįžta į Lietuvą ir tuo pačiu palaiko aktyvų koncertų grafiką JAV. Vasario 7 d. pristačiusi savo naujai sukurtą styginių kvartetą nebyliam filmui apie Žaną d’Ark, Simona laikinai atsisveikina su Niujorku ir iškeliauja mėnesio turui į Australiją ir Naująją Zelandiją.

Kelionė prasidės vasario 18 d. nuo trumpučio sustojimo ir koncerto Honolulu, Havajuose. Toliau kelionė tęsis po Australiją, kur vasario 22 d. Simona su kitais trimis vietiniais Melburno džiazo muzikantais pasirodys Lido Jazz Room, jaukiame džiazo klube Hawthorn rajone. Sekančią dieną Simona skubės skristi į Sidnėjų ir aplankyti Sidnėjaus lietuvių klubo su solo kanklių ir dainų popiete. Vasario 29d. trečiąjį kartą pakviesta pasirodyti Doo Bop Jazz Club, Simona su vietiniais muzikantai pasirodys Brisbeno mieste.

Australijoje aplankiusi tris miestus kovo mėnesį kanklininkė pradės Naujojoje Zelandijoje, kur kovo 2 d. su kvartetu koncertuos Chistchurch mieste, Fat Eddies muzikos klube. Kovo 5d. antrąjį kartą sugrįš koncertuoti Wellington Jazz Cooperative organizuojamame koncerte The Third Eye – Tuatara’s Temple of Taste, Wellingtone, ir muzikinį turą užbaigs kovo 11d. jau trečius metus Auckland Creative Jazz Club organizuojamame koncerte, Aucklande.

Koncertų tema – „Paukščių kalba“, tai muzikinė sintezė tarp džiazo, kanklių, etninės muzikos ir teatrališko performanso, visos kompozicijos – Simonos kūryba, kuri kaskart suskamba naujai dėl pastarosios improvizacijų ir kintančių muzikantų. Besikeičianti, tačiau kanklėmis ir Simonos balsu apjungta muzikinė visuma, kviečia žiūrovus atverti duris į naują, paukščių garsų, mistikos ir įmantrių melodijų pasaulį.Daugiau informacijos: www.simonasmirnova.nyc

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai