Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija renkasi į posėdžius

2017 m. balandžio 24–28 d. Seimo rūmuose vyks pirmoji naujos sudėties Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžių sesija, kurios metu ketinama svarstyti aktualiausius užsienyje ir Lietuvoje gyvenantiems lietuviams klausimus.

Iš posėdžių darbotvarkėje numatytų klausimų aktualiausiais laikytini pilietybės išsaugojimo, pilietinio aktyvumo per rinkimus ir balsavimo internetu, pasirengimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiams, migracijos mažinimo ir reemigracijos skatinimo iššūkiai, tautinio tapatumo išsaugojimo ir lituanistinio švietimo perspektyvos ir kt.

Komisija savo veikloje sieks skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teiks pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Komisijos posėdžiuose dalyvaus Vyriausybės, ministerijų ir kitų institucijų, įstaigų atstovai, mokslininkai ir ekspertai, taip pat jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Posėdžiai vyks Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai). Posėdžius tiesiogiai bus galima stebėti internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje

Paskutinę posėdžių dieną (balandžio 28 d.) komisija planuoja priimti rezoliucijas ir 11 val. spaudos konferencijoje apie savaitės darbo rezultatus informuoti visuomenę.

LR Seimo pranešimas

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai