PLB DŽIAUGIASI DĖL PILIETYBĖS ĮSTATYMO PATAISOS

2015 m. lapkričio 26 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Armino Lydekos inicijuotą ir Seimo lapkričio 19 d. priimtą Pilietybės įstatymo pataisą, leidžiančią užsienyje gimusiems Lietuvos piliečių vaikams išlaikyti Lietuvos pilietybę. Pagal naująją pataisą užsienyje gimusiems vaikams nereikės rinktis vieno iš dviejų pasų.

Iki šiol veikusi Pilietybės įstatymo redakcija Lietuvos piliečiams leido turėti dvigubą pilietybę, jei jie yra gimę užsienyje arba auga mišriose šeimose, tačiau sulaukus 21 metų buvo būtina pasirinkti, kokios šalies piliečiu norima likti.

„Pasaulio Lietuvių Bendruomenė dėkoja Prezidentei ir Seimui, džiaugiasi ir sveikina visus sulaukusius tokio puikaus tautiečius vienijančio sprendimo šiuo mums visiems svarbiu klausimu. Vienas etapas įveiktas,“ – sakė PLB valdybos pirmininkė Dalia Henke

PLB tikisi, jog taip pat sėkmingai įstatymo pataisų būdu bus išspręsta ir paskutinė su pilietybės išsaugojimu susijusi problema – Lietuvos pilietybė bus palikta ir asmenims, kurie po 1990 metų išvykę iš Lietuvos įgijo kitos valstybės pilietybę ir turi prigimtinę Lietuvos pilietybės teisę.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą