PIRMAS 2015 M. “PASAULIO LIETUVIS”

2015 sausis virselisPirmąjį  šių metų žurnalo “Pasaulio lietuvis” numerį jau galima įsigyti e-parduotuvėje “ReadAdvice”. Šiame numeryje skaitytojų laukia nauji ir jau tradiciniai susitikimai su tais, kurie nuolat pluša lietuvybės labui ir būdami toliau nuo Lietuvos.

Skaitytojų leidinio puslapiuose laukia išsamesnis LR Statistikos departamento surinktų duomenų apie lietuvius įvairiose pasaulio šalyse perskaitymas.

Žurnalo redaktorė Deimantė Dokšaitė kalbasi su šiuo metu Havajuose gyvenančia lietuvių rašytoja Vaida Rykštaite, kurią skaitytojas pažįsta iš knygų Plaštakių sindromas (2009), Kostiumų drama (2013) ir Viena Indijoje (2014).

Nielieka nepastebėti lietuvių užsienyje susitikimai su LR Prezidente Dalia Grybauskaite ir LR užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi (LSDP) Vilniuje praėjusių metų pabaigoje, o Airijos, Belgijos, Estijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos irVokietijos lietuviai išsako savo reakcijas į nacionalinės lietuviškos valiutos pakeitimą bendrąja valiuta euru.

Mėnraštyje taip pat trumpai pristatoma Aleksandros Fledžinskaitės Kašubienės (g. 1923) instaliacija Nacionalinėje dailės galerijoje, kuria, tikėtina, tik prasideda išsamesnė pažintis su šia Kaune savo menininkės karjerą pradėjusia ir solidaus pripažinimo JAV sulaukusia mūsų autorės kūryba. Sausio mėnesį skaitytoju taipa pat laukai Kipre gyvenančios šiaulietės pasakojimas Dalios Staponkutės autorinėje rubrikoje.

Kaip visada, taip ir šį kartą žurnale gausu naujienų iš bendruomenių ir lituanistinio švietimo barų, skelbiami tradiciniai laiškai iš Vilniaus lietuvių namų, žinios apie jau penktąją iniciatyvos backto.lt konferenciją, šį kartą įvykusią Berlyne, ir dar daug įdomybių, kurias visas sužinosite, atsivertę žurnalą tradiciniame popieriuje arba elektroninėje formoje savo ekrane.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą