Penktus metus „Vivace Vilnius” kvies į nemokamus koncertus

Dalia Shilas 

Vilniuje liepos 31–rugpjūčio 7 d. vyks 5-asis festivalis „Vivace Vilnius“.

Festivalyje „Vivace Vilnius“ dalyvauja muzikantai iš įvairių pasaulio šalių ir rengia nemokamus klasikinės muzikos koncertus Lietuvos gyventojams ir svečiams, meistriškumo kursus smuiko, violončelės, fleitos ir fortepijono specialybės moksleiviams bei studentams.

Nuo 2012 m. festivalyje dalyvavo 115 muzikantų, 15 dėstytojų ir 13 svečių iš 14 šalių: Albanijos, Japonijos, Italijos, Mongolijos, Rumunijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Venesuelos, Rusijos, Turkijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Iš viso surengti 28 nemokami koncertai, taip pat apsilankyta Santariškių klinikų Vaikų ligoninėje, kur pacientams surengti koncertai.

Liepos 31–rugpjūčio 7 d. vyksiančiame 5-ajame festivalyje „Vivace Vilnius“ dalyvaus Ona Jonaitytė (fleita, Lietuva/JAV), Lynn Chang (smuikas, JAV), Roberto Plano (fortepijonas, Italija), Aristides Rivas (violončelė, Venesuela/JAV) ir kiti svečiai. Iš viso bus surengti 6 nemokami koncertai.

Festivalio „Vivace Vilnius“ įkūrėja ir meno direktorė Eglė Jarkova jau septintus metus mokosi ir gyvena Bostone. Bostono konservatorijoje Eglė įgijo smuikininkės specialybę, o šiais metais pabaigė mokslus smuiko studijų magistrantūroje Bostono universitete ir dėsto smuiką Bruklaino (Brookline) muzikos mokykloje bei koncertuoja solo, su orkestrais ir ansambliais.

EgleJarkova_2015_05-089-Edit-Full Size

Eglė Jarkova. Sauliaus Keriko nuotrauka

Eglės smuiko dėstytojas Bostono konservatorijos profesorius Lynn Chang, pernai dalyvavęs festivalyje, šiemet taip pat vyksta ten dėstyti.

„Kai buvau mažas ir mokiausi groti smuiku, turėjau daug smuikininkų herojų, į kuriuos stengiausi lygiuotis: Isaac Stern, D. Oistrakh, L. Kogan, F. Kreisler, bet mano mylimiausias smuikininkas buvo Jascha Heifetz. Aš jau tuomet žinojau, kad J. Heifetz gimė Vilniuje, Lietuvoje. Kai mano buvusi studentė Eglė Jarkova įkūrė festivalį „Vivace Vilnius“, vienas pirmų dalykų, kuriuos aš Lietuvoje padariau – nuėjau prie namo, kur gyveno Jascha Heifetz. Tuomet ir supratau, kodėl jis ir kiti muzikantai tapo tokiais gerais atlikėjais – miestas pilnas žmonių, mylinčių menus ir muziką“.

13221389_1045113865562802_804654962206949137_o

Eglės smuiko dėstytojas Bostono konservatorijos profesorius Lynnas Changas. Asm. archyvo nuotrauka

Violončelistas Aristides Rivas, kuris jau trečią kartą viešės Vilniuje, pasidalijo savo įspūdžiais: „Man pats įsimintiniausias festivalio dalykas – koncertų lankomumas. Nemačiau nė vienos laisvos vietos“.

Opening concert copy

Asm. archyvo nuotrauka

Pati Eglė džiaugiasi, kad festivalis tęsiasi ir sulig kiekvienais metais auga. „Didelė atsakomybė rengti festivalį, tačiau mane supa labai geri žmonės – muzikantai, kolegos, ir draugai, kuriais galiu pasitikėti. Be jų pagalbos ir paramos festivalio surengti negalėčiau“.

Kad festivalis „Vivace Vilnius“ gyvuotų, jam reikia dviejų svarbių elementų: bendradarbiavimo ir finansinės pagalbos. „Esu be galo laiminga, jog sutikau daug tokių gerų žmonių, kurie tiki mano idėja ir prisideda prie jos savo darbu, laiku, pasišventimu, idėjomis, taip pat ir parama, – sako Eglė Jarkova. – Labai norėčiau padėkoti daktarui Bruce Chabner ir jo nuostabiai žmonai Davi Ellen Chabner, kurie buvo pirmieji festivalio rėmėjai ir kasmet skiria savo paramą, daktarui Ricardo Lewitusui ir jo žmonai Marlai, kurie čia, Bostone, yra man kaip šeima, mano draugai bei festivalio rėmėjai, Fondo KHS Boston Scholarship direktorei Inez Foster už begalinį darbą ir jos pagalbą organizuojant festivalį, Bernie ir Sue Pucker – galerijos Bostone Pucker Gallery savininkams už nuostabius, gražiausios muzikos pripildytus paramos vakarus. Šioje galerijoje jau antri metai, kaip ir festivalyje Lietuvoje, dovanojame muziką publikai. Ir labiausiai Ačiū muzikantams už jų darbą bei draugystę.“

11230235_870863166321207_3073897603757225153_o

Eglė Jarkova (smuikas), Petras Geniušas (fortepijonas) ir Aristides Rivas (violončelė). Asm. archyvo nuotrauka

Festivalyje jau ketvirtą kartą dalyvausianti Bostone gyvenanti ir dirbanti, daugybę apdovanojimų pelniusi fleitos virtuozė Ona Jonaitytė džiaugiasi: „Šiais metais „Vivace Vilnius“, švenčiantis savo 5-ąjį gimtadienį, vėl suburs jaunus muzikantus studijuoti ir vilniečius dalyvauti nemokamuose koncertuose. Man, gimusiai, augusiai ir besimokiusiai Vilniuje, yra malonu sugrįžti čia kaip dėstytojai. Šiame mieste, įkvėpta savo nuostabių mokytojų, aš pamilau muziką. Toliau tobulėti išvažiavau į Prancūziją ir JAV. Dabar jaučiu didelę atsakomybę ir džiaugsmą dalindamasi savo žiniomis, patirtimi bei neblėstančia meile muzikai su festivalio studentais ir klausytojais.“

Eglė koncertavo ne tik Lietuvoje ir JAV, bet ir Albanijoje, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Kroatijoje, Rusijoje ir Puerto Rike. Jos pasirodymai Niujorke „Carnegie Hall“  bei kitose garsiose JAV koncertų salėse, profesinis meistriškumas ir asmenybės žavesys suteikia galimybę Bostono lietuvių bendruomenei ir kitiems pasidžiaugti ir pasididžiuoti ne tik pačios Eglės pasiekimais, bet ir Lietuvos vardo garsinimu pasaulyje.

 

Daugiau informacijos apie festivalį ir kaip jį paremti rasite: http://www.vivacevilnius.org/

 

www.pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

srt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą