PASKELBTAS “PASAULIO LIETUVIS 2014”: BROLIAI DAILIDĖS

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ inicijuoja tarptautinių lietuvių profesionalų tinklas pasaulyje „Globalios Lietuvos lyderiai“ kartu su LR Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ ir telekomunikacijų bendrove TEO LT bei advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“. GLL tinklo tikslas – įvairių projektų pagalba įtraukti užsienyje gyvenančius profesionalus bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

„Keletą mėnesių aktyviai kvietėme plačiąją visuomenę Lietuvoje ir užsienyje siūlyti galimus kandidatus, padėti atrasti dar negirdėtas asmenybes ir jų sėkmės istorijas. Džiaugiamės laiškų sulaukę beveik iš dešimtyje šalių gyvenančių tautiečių bei LR ambasadų. Jų visų pasiūlyti tarptautiniai save su Lietuva siejantys žmonės savo veikla ir talentu prisideda prie mūsų šalies sėkmės pasaulyje,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Šiemet apdovanojimams nominuoti 30 asmenų, kurie patirties sėmėsi visame pasaulyje, o šiuo metu gyvena 9-iose šalyse: Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Danijoje, Ukrainoje, Kinijoje, Honkonge, Izraelyje.

Šiais metais laureatu tapti pretendavo maisto vertintoja ir tinklaraštininkė Aistė Misevičiūtė, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, architektas Karolis Kazlauskas, maisto specialistas ir žurnalo redaktorius Alfas Ivanauskas, muzikas Marijus Adomaitis (Mario Bassanov), programinės įrangos ir verslo kūrėjai Saulius ir Aidas Dailidės, dizainerė Solveiga Pakštaitė ir leidėjas Virginijus Strolia.

“Pasaulio lietuvio 2014” titulas atiteko broliams Sauliui ir Aidui Dailidėms, įmonės “Pixelmator” įkūrėjai.

GLL prizo nominantai 2014

 2014 metų nominacijos ir pretendentai į apdovanojimus

Už investicijų pritraukimą ir tarptautinių vardų įkurdinimą Lietuvoje: Marius Dundulis, Aurimas Adomavičius bei litvakas Giora Kaplan. Laureatu tapo Marius Dundulis.

Už išskirtinių lietuviškų idėjų eksportą pasauliui: “Vinted” įkurėjai, “Pixelmator” įkūrėjai bei “Exacaster” įkūrėjas. Lauretu tapo Aidas ir Saulius Dailidės.

Už tarptautinių naujovių diegimą: Vladas Algirdas Bumelis, Arnold Rogoznyj, Romualdas Danielius. Laureatu tapo Romualdas Danielius (UAB “Šviesos konversija”).

Už pastangas jungiant tarptautinius lietuvių protus bendrai veiklai: Jokūbas Žiburkus, Daumantas Matulis, Alminas Žaldokas. Laureatu tapo Jokūbas Žiburkus.

Už tarptautinės patirties sklaidą: Angela Sinickas, Agnia Grigas, John Mack. Laureate tapo Angela Sinickas.

Nominuoti ir prie Lietuvos gerovės prisidedantys, tačiau lietuviškų šaknų neturintys asmenys „Lietuvos Draugo“ kategorijoje: Edwardas Lucasas, Oleg Pridiuk ir Sergej Klimov, dr.Lars Ohnemus. Laureatu tapo Edwardas Lucasas.

LR Užsienio reikalų ministerija apdovanos žinomą Lietuvos asmenybę už viso gyvenimo nuopelnus. Šiais metais apdovanotos Gražina Liautaud ir Danguolė Navickienė.

Nominantus vertino ir laureatus renko specialiai suformuota komisija, kurią sudarė praėjusių metų GLL apdovanojimų laureatai, GLL valdybos nariai, partnerių atstovai ir kiti tarptautinę patirtį turintys specialistai: režisierius Jonas Ohman, Dr. Vladas Lašas, ambasadorė Gintė Damušytė, Nijolė Kelpšaitė, visuomenininkas Tadas Langaitis, bankininkas Darius Daubaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir mokslininkas bei verslininkas Kristijonas Vizbaras.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą