Pasaulio lietuvių jaunimas susitiks Tarpkontinentiniame suvažiavime!

Labas!

Čia rašo Lukas, Skaistė, Vladas, Kovas, Indrė ir Skaidra… norime pakviesti lietuvių jaunimą iš Šiaurės Amerikos, Pietų Amerikos, Okeanijos ir kitų šalių sudalyvauti dviejuose įdomiuose renginiuose, kuriuos jums paruošėme šį savaitgalį.

  • Gruodžio 12 d. (šeštadienį): Tarpkontinentinio pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimas — RSVP ČIA
  • Gruodžio 13 d. (sekmadienį): Tarpkontinentinė diskusija: “Naujos jungtys su Lietuva” — RSVP ČIA

Nesvarbu, ar jau esi dalyvavęs Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) renginiuose anksčiau, o gal vos pirmą kartą išgirdai apie šią organizaciją ir esi naujokas PLJS bendruomenėje, dalyvauti renginiuose gali visi už Lietuvos ribų gyvenantys lietuvių kilmės jaunuoliai nuo 16 iki 35 m. amžiaus!

PLJS – kas tai?

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (PLJS) yra nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškais pagrindais veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – išlaikant ir puoselėjant lietuvišką tapatybę, kurti aktyvią bei pilietišką jaunimo bendruomenę užsienyje.

PLJS buvo įkurta 1972 m. II-ojo Pasaulio lietuvių jaunimo kongreso metu per Studijų dienas Kento universitete, JAV. Šiandien PLJS vienija daugiau nei 30 jaunimo sąjungų ir bendruomenių visame pasaulyje.

I-asis Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas įvyko 1966 m. Nuo to laiko kas 3-4 metus vis kitoje šalyje rengiamas Kongresas yra puiki proga pažinti Lietuvos ir priimančios šalies istoriją bei kultūrą, pabūti kartu ir sutikti naujų draugų pasaulio lietuvių tarpe.

Kiekvieno Kongreso metu taip pat vyksta Delegatų (kraštų atstovų) suvažiavimas, kuris yra aukščiausias PLJS valdžios organas, kaskart nustatantis organizacijos veiklos gaires ateinančių metų laikotarpiui ir renkantis naują valdybą.

2021 m. vasarą vyks jau XVI-asis Pasaulio lietuvių jaunimo Kongresas. Tai bus pirmasis virtualus Kongresas, kurio šeimininkai – Lenkijos lietuvių jaunimo sąjunga (LLJS). Ieškokite informacijos artimiausiais mėnesiais!

Tai kas yra „Tarpkontinentinis suvažiavimas“, kuris vyks Gruodžio 12, šeštadienį?

Įkvėpti virtualaus Europos lietuvių jaunimo suvažiavimo sėkmės, kuris dar spalį subūrė Europos lietuvių jaunimo lyderius naujoms pažintims, Kongreso repeticijos ir įdomių diskusijų popietei, norime pasidalinti šia iniciatyva ir su kitais žemynais!

Renginį sudaro dvi dalys:

  • 1 dalis – Susipažinimas su lietuvių jaunimo sąjungomis ir dalyviais
    • Skirtingose šalyse veikiančios lietuvių jaunimo sąjungos trumpai pristatys savo veiklą, tikslus ir būdus puoselėti lietuvių jaunimo bendruomenę savo šalyje. Taip pat žaisime virtualius “ledlaužio” žaidimus ir megsime pažintis aplink visą gaublį!
  • 2 dalis – Kongreso repeticija
    • 2021 m. vasarą jungtinė PLJS ir LLJS komanda rengia Pasaulio lietuvių jaunimo kongresą. Antroji Tarpkontinentinio suvažiavimo dalis suteiks dalyviams galimybę patirti Kongreso diskusijų įkarštį. Kaip kuriami ir priimami Kongreso nutarimai? Kaip atrenkamos svarbiausios iniciatyvos? Į šią dalį nepamiršk atsinešti savo geriausių idėjų ir bendruomeniškumo įgūdžių!

Ekrano nuotrauka iš Europos jaunimo suvažiavimo 2020 m. spalio mėn.

O kas ta „Tarpkontinentinė diskusija: „Naujos jungtys su Lietuva“? Kas ten dalyvaus?

Šie metai plačiajai pasaulio lietuvių bendruomenei buvo istoriniai.

Jei netyčia negirdėjai pastarųjų mėnesių įvykių, vos prieš kelias savaites Aušrinė Armonaitė, Laisvės partijos lyderė, buvo išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių apygardoje. Šios apygardos atsiradimui lemiamos įtakos turėjo rekordiškas užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių aktyvumas pastaruosiuose Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Horizonte matyti dideli pokyčiai, bet ką jie reiškia pasaulio lietuvių jaunimui? Kaip užtikrinti pasaulio lietuvių jaunimo interesų atstovavimą besikeičiančioje Lietuvos darbotvarkėje?

Prisijunk tiesiogiai ir kartu nutieskime tarpžemyninį tiltą diskusijoje su LR Seimo nare Aušrine Armonaite, Užsienio lietuvių departamento Ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Egidijumi Meilūnu ir Generalinio Konsulato Los Andžele antrąja sekretore Agne Gurevičiene bei buvusia Generaline Konsule San Paule Laura Tupe.

O kas man iš to, kad dalyvausiu?

Mes uždavėme šį klausimą keliems mūsų bendruomenės nariams ir štai, ką jie atsakė…

„Manau, kad bene vertingiausias ir gražiausias dalyvavimo lietuvių jaunimo sąjungų susitikimuose, suvažiavimuose ir renginiuose rezultatas yra naujai užmegztos pažintys ir draugystės. Per visus tuos lietuvių jaunimo renginius, kuriuose teko dalyvauti, sutikau daug, tikrai labai daug artimų draugų ir esu labai dėkinga už tai, kiek per pastaruosius kelerius metus išsiplėtė mano pažinčių ratas, kuris dabar aprėpia tiek daug lietuvių iš viso pasaulio. Tikiu, kad kiti taip pat įvertins galimybę sutikti ir susipažinti su kitais lietuvių kilmės jaunuoliais ir taip pat sudalyvaus Suvažiavime šį savaitgalį.“Marija Čyvaitė, JAV Lietuvių Jaunimo Sajunga 

Kas reiškia būti lietuviu? Man tai yra neapsakomas jausmas. Nepaisant to, kur užaugome… užtraukti lietuvišką dainą ar polką pašokti yra mūsų kasdienybė, nes lietuvybė teka mūsų venomis. Aš itin vertinu visas draugystes ir visus ryšius, kurie užsimezgė būnant su lietuviais. Būtent dėl to, aš nekantrauju dalyvauti Tarpkontinentiniame pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime! – Lina Samonyte, Kanados Lietuvių Jaunimo Sąjunga

Džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame renginyje iš pasaulio pietų, kur gyvename mes, ketvirtos ar penktos kartos Argentinos lietuviai! <3 – Malena Tanevitch Braziunas, Argentinos Lietuvių Jaunimo Sąjunga

Ar vis dar neapsisprendei? Galbūt tau padės šie Kanados Lietuvių Jaunimo Sąjungos valdybos nariai…

https://drive.google.com/file/d/1HfhUILlRgvRFGAuynKmOpUzw9M31L8hE/view?fbclid=IwAR2zUSnWQed8s02DxtjCoSWHwsQIIcuB4ZfQ4opD5YVXFAYotL29Rx1VYSk

Susisiekime

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai