Pasaulio lietuvių bendruomenių būrį papildė Armėnijos lietuviai

 

Nuo rugsėjo 15 dienos prie Pasaulio Lietuvių Bendruomenės prisijungė jauniausia jos narė – Armėnijos Lietuvių Bendruomenė.

Liana Manvelyan, asm. archyvo nuotr.

Armėnijos lietuviai, 2016 m. gruodžio 27 dieną susirinkę Lietuvos Respublikos ambasadoje Jerevane Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga, nutarė oficialiai įregistruoti lietuvių bendruomenę Armėnijoje. Bendruomenės pirmininke buvo išrinkta Liana Manvelyan.

Žurnalui „Pasaulio lietuvis“ Liana Manvelyan pasakojo: „Net negaliu pasakyti, kaip tai man atsitiko, kodėl visados džiaugiuosi, pamačiusi ką nors lietuviška – ženklą, skonį, kvapą, garsą. Gal todėl ėmiau ieškoti draugų tarp lietuvių Armėnijoje. Per ambasadą suradau. Padėjo ir mano mama per pažįstamus. Šitaip prasideda bendruomenė.“ Šitaip Armėnijos lietuvei pavyko suburti 25 būsimos bendruomenės narius, kurių daugumą sudaro moterys, ištekėjusios už armėnų.

Naująją bendruomenę pasveikinusi Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke sakė: „Nuo šiol PLB jungia jau 45 šalyse esančias lietuvių bendruomenes ir džiaugiamės, kad dabar ir Armėnijos Lietuvių Bendruomenė yra viena iš jų. Linkiu mums visiems nuoširdaus bendradarbiavimo ir mūsų bendrų tikslų įgyvendinimo.“

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai