Pasaulio Lietuvių Bendruomenė ragina balsuoti už pilietybės išsaugojimą

 

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) valdyba solidarizuojasi su Prezidentu Valdu Adamkumi ir kviečia visus tautiečius pasaulyje ir Lietuvoje gegužės 12 d. referendume dėl pilietybės išsaugojimo savo balsais vieningai palaikyti šią nuostatą.

PLB valdyba mano, kad, nežiūrint į įvairias teisines peripetijas bei procesines kliūtis, bendro politinio sutarimo stoką, dabar yra metas pademonstruoti tikrą mūsų Tautos vienybę ir atsakomybę už Lietuvos ateitį globaliame pasaulyje. Tik nuo kiekvieno iš mūsų, kuriam pasaulio kampelyje bebūtumėme, priklauso, kokia kryptimi pasuks Lietuva ir visi mes, jos žmonės. Nuo visų mūsų pilietinės valios priklauso ir ateinančių kartų, mūsų vaikų, santykis su savo prigimtinėmis šaknimis, plačiai ir tvirtai išsikerojusiomis po tūkstantmečiu Lietuvos ąžuolu.

Apgailestaujame, kad šis referendumas neapglėbia visų tautiečių, gyvenančių tokiose šalyse, kaip Rusija ar Baltarusija. Jis taip pat neišsprendžia ir etninėse Lietuvos žemėse gyvenančių lietuvių pilietybės klausimo. PLB nuomone, gegužės 12 d. referendumas yra pirmas žingsnis siekiant plataus visų tautiečių pilietybės įteisinimo. PLB valdyba pareiškia, kad, nepriklausomai nuo to, kaip pasibaigs šis referendumas, bus planuojami tolimesni žingsniai siekiant įgyvendinti sprendimus, aktualius visiems tautiečiams.

Pilietybės išsaugojimas – Lietuvos ateities klausimas, gyvybiškai svarbus Lietuvai, mums ir mūsų vaikams. Ženkime pirmą žingsnį išvien, pademonstruodami Baltijos kelio ir Sausio 13-osios vienybės vertą valią. Tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar tai taps pilietinės vienybės triumfo diena. Vienybė težydi!

Dalia Henke,

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai