„Pasaulio lietuvių angelas“

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė 2023 m. mini 65-ąsias įkūrimo metines. Šiai sukakčiai paminėti PLB XVII Seimo metu buvo nutarta Angelų kalvoje pastatyti „Pasaulio lietuvių angelą“. Įgyvendinus projektą, Lietuvoje atsiras Pasaulio Lietuvių Bendruomenę, jos jubiliejų ir jos siekius įamžinanti skulptūra gausiai lankomoje Angelų kalvoje Trakų rajone.

PASAULIOLIETUVIS.LT

PLB XVII Seime susirinkę atstovai iš 36 šalių lietuvių bendruomenių pasirinko tautodailininko Sauliaus Lampicko koplytstulpio projektą, kuriame du angelai yra apglėbę gyvybės/tautiškumo medį, besistiebiantį į saulę. Skulptūra simbolizuoja Lietuvos ir užsienio lietuvių bendrystę ir vienybę, saugant ir puoselėjant lietuvybę, kalbą, tradicijas ir istorinę atmintį. Skulptūroje daug tautiškų motyvų ir simbolių. Pagrindinis akcentas – esame viena tauta ir puoselėjame tai, kas mus jungia ir kas yra mums brangiausia – meilę savo Tėvynei. Tikimės, kad Angelų kalva taps pasaulio lietuvių lankytina vieta, o „Pasaulio lietuvių angelas“ – mūsų tautos bendrystės ir vienybės simboliu. Šio koplytstulpio pastatymas, minint Pasaulio Lietuvių Bendruomenės įkūrimo 65-ąsias metines, yra nuoširdžiausia padėka visiems tautiečiams išeivijoje, diasporoje ir Lietuvoje už bendrystę ir susitelkimą dirbant „vardan tos…“

„Pasaulio lietuvių angelas“ bus atidengtas rugpjūčio 3 d. dalyvaujant šio projekto idėjos iniciatoriams – Oslo lietuvių bendruomenės folkloro ansambliui „Gabija“ ir jos vadovams Elenai ir Skirmantui Valiuliams.

Tad kviečiame jus, kraštų lietuvių bendruomenes, telktis ir rinkti aukas, kad drauge galėtume pastatyti „Pasaulio lietuvių angelą“ Lietuvoje. KURKIME PLB ISTORIJĄ KARTU!
Jūsų aukų lauksime iki 2023 m. liepos 6 d.

Bendruomenės ir individualūs rėmėjai, paaukoję 1000 eurų ir daugiau, bus pagerbti atminimo lentelėje. Aukos nuo 100 eurų skelbiamos (aukotojams leidus) PLB metraštyje „Pasaulio lietuvis“.

Aukojimo būdai:

BANKO SĄSKAITA LIETUVOJE:

Gavėjas: Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Asociacija
Sąskaitos numeris: LT727044060007939513
Bankas: AB SEB bankas
Banko adresas: Konstitucijos pr. 24, LT–08105 Vilnius, Lietuva
Banko kodas: 70440
SWIFT kodas: CBVILT2X
Mokėjimo paskirtis: AUKA ANGELUI

PAYPAL:
Mokėjimo paskirtis: AUKA ANGELUI

PAVEDIMU JAV:
Priimančioji institucija / Gavėjas: Taupa Lithuanian Federal Credit Union
Adresas: 368 West Broadway, South Boston, MA 02127, USA
Tel. Nr.: 617 269 1450
Sąskaitos Nr.: 211091934
Paskirtyje nurodykite: AUKA ANGELUI

ČEKIU JAV:
Adresuota „World Lithuanian Community“ iždininkui:
Dr. Edward Bubnys
Adresas: 289 Abbott Run Valley Road, Cumberland, RI 02864, USA
El.p.: edwardbubnys@gmail.com
Paskirtyje nurodykite: AUKA ANGELUI

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai