Koncertų maratonas Ukrainą paremti

Homersoko (Hommersåk) mieste, Norvegijoje, Riskos bažnyčioje, vyko paramos koncertų maratonas Ukrainai paremti, kurį organizavo Rugalando lietuvių bendrija. Penkias valandas trukusio renginio metu pasirodė net 17 lietuvių, norvegų ir ukrainiečių meno kolektyvų. Renginio metu buvo surinkta  63000 Norvegijos kronų. Lėšos skirtos kovojančiai Ukrainai.

Zenonas MAČIULAITIS

PASAULIOLIETUVIS.LT

Homersoko (Hommersåk) mieste, Norvegijoje, Riskos bažnyčioje, vyko paramos koncertų maratonas Ukrainai paremti, kurį organizavo Rugalando lietuvių bendrija. Penkias valandas trukusio renginio metu pasirodė net 17 lietuvių, norvegų ir ukrainiečių meno kolektyvų. Renginį vedė Saulius Trepekūnas ir Kristina Ivickaitė.

Idėja organizuoti tokio formato renginį dar praeitą vasarą kilo Rugalando lietuvių bendrijos pirmininkui ir Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos pirmininkui Sauliui Trepekūnui. Pasak jo, norėjosi ne tik pasyviai remti ukrainiečius pervedant pinigus paramos organizacijoms, dalyvaujant palaikymo akcijose, bet padaryti ką nors daugiau ir prisidėti prie užpultos valstybės pergalės. Keli mėnesiai iki renginio buvo sukurtas plakatas, vaizduojantis vieną iš Ukrainos simbolių – saulėgrąžą su mėlyna ir geltona spalvomis, ir intensyviai rodomas socialiniuose tinkluose. Saulius Trepekūnas subūrė komandą: Viktoriją ir Ugnių Jagminus, Gitaną Gudauskaitę, Laurą Cikanavičienę, kurie pasidalino darbais. Viktorija ir Ugnius gamino kibinus, dešrainius, kepė čirvinius blynus rūpinosi kitais maisto produktais. Gitana koordinavo savanorių rinkimą, Laura kepė keksiukus, organizavo Ukrainos karo nuotraukų filmo rodymą renginio metu. Rugalando lituanistinė mokykla „Draugystė“ organizavo palankaus vėjo malūnėlių nudažytų Ukrainos vėliavos spalvomis, gamybą, juos gamino mokyklos auklėtiniai su savo tėveliais ir pardavinėjo renginio metu. Taip pat jie kepė pyragus, kurie taip pat buvo parduodami.

Kaip pasakoja renginio sumanytojas, susisiekus su meno kolektyvais dėl dalyvavimo, visi labai geranoriškai sutiko, o renginio išvakarėse, tarp kitko, paklausus dviejų Homersoko norvegų chorų, ar galėtų iškepti vieną kitą pyragą, šie rytojaus dieną atnešė prikepę daug pyragų ir bandelių. Susisiekus su Rugalando ukrainiečių bendruomenės pirmininke ir paklausus, ar bendruomenės nariai galėtų dalyvauti paruošę pasirodymą, ji ne tik atsakė, kad galėtų, bet ir labai dėkojo lietuviams už rengiamas tokias paramos akcijas.

Renginio pabaigoje uždainavus Rugalando ukrainiečių vokaliniam ansambliui „Mrija“, ant sienos pasirodė filmas, sudarytas iš nuotraukų kadrų. Jame buvo rodoma lietuvių labdaros pristatymas Ukrainoje, kariaujančių karių kasdienybė, vaizdai iš karščiausių karo mūšio taškų, kuriuose kovoja ir lietuviai kariai – juos fotografavo kovojantis lietuvis. Pranykstant ir iš naujo atsirandant vis naujam kadrui ir tuo pačiu metu girdint ukrainiečių balsus, kalbą ir tonacijas galima pasijusti esant karo tikrovėje, tarsi tie baisūs įvykiai vyktų ne už tūkstančio kilometrų, o visai šalia. Žmonės buvo labai susikaupę ir ne vienas spaudė ašarą.

Paklausus organizatorių, ką jautė renginio metu, dauguma sakė, kad žmonių geranoriškumą, susitelkimą, paslaugumą, vidinę šilumą, o Laura atsakė, kad kiekvienas kariaujame savo karą ir ši paramos akcija yra kovos dalis, kokią ji gali kovoti šioje situacijoje čia ir dabar. Renginio metu buvo gausiai perkamas maistas, ne vienas žmogus pervedė didesnę sumą, nei buvo įkainotas produktas. Surinktos lėšos skirtos kovojančiai Ukrainai. Surinkta 63000 Norvegijos kronų.

Rugalando lietuvių bendrija labai dėkoja savanoriams, kurie ne tik skyrė savo laiką, darbą, bet ir savo lėšomis pyragus kepė.

Nuotraukos Linos Mikšytės, Zenono Mačiulaičio, Daivos Skiudulienės, Elitos Kereišytės, Jūratės Talačkaitės

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai