“NEMUNAS” ARGENTINOJE TEKA JAU 44 METUS

2015 m. birželio 20 d. Berisso mieste (Argentina), Berisso miesto vidurinės mokyklos salėje, „Nemuno“ lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblio 44-ojo gimtadienio proga vyko Šokių festivalis, į kurį susirinko daugiau nei 300 žmonių.

Į šventę buvo pakviesti ir koncertavo italų ir argentiniečių šokių ansambliai. Vėliau koncertavo svečiai iš kaimyninio Urugvajaus: suaugusių šokių ansamblis „Gintaras” iš Urugvajaus lietuvių kulturos draugijos.

Lietuvi-- jaunimo tautini-- --oki-- ansamblis ---Nemunas---

Spektaklio pabaigoje koncertavo šio yspūdingo festivalio organizatorius – jaunimo ansamblis „Nemunas“ drauge su senjorų ansambliu „Griaustinis”. Abu kolektyvai – lietuvių draugijos „Nemunas”nariai.

Spektaklio pabaigoje scenoje 50 šokėjų sušoko dvylika šokių, tarp kurių buvo ir garsioji “Šventinė polka”. „Nemuno” muzikos grupė, kuri nuo šiol nuolat koncertuos kartu su „Nemunu”, žiūrovus nudžiugino, grodama gyvai.

Šiuo metu jaunimo ansamblis „Nemune“ telkia 50 šokėjų nuo 13 iki 25 metų. Ansambliui vadovauja Analia Dulkė ir Juan Ignacio Fourment Kalvelis. Šiuo metu šis kolektyvas yra didžiausias lietuvių šokių ansamblis Pietu Amerikoje. „Nemuno” draugijos veikloje dar yra vaikų ansamblis „Skaidra” ir veteranų ansamblis „Pipiras”.

„Nemuno” ansamblis koncertuoja įvairuose šokių festivaliuose Argentinos ir Urugvajaus miestuose. 2000 metais lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ dalyvavo šokių šventėje Toronte (Kanada) ir planuoja dalyvauti kitoje šokių šventėje Lietuvoje 2018 metais.

Birželio 27 d. senjorų ansambliu „Griaustinis” aplanke kaimyninį Urugvajų ir koncertavo Urugvajaus lietuvių bendruomenės patalpose Joninių šventeje. Smagiai praleido visa renginį kartu su vietiniais lietuviais, o vakare vyko žaidimai ir šokiai prie laužo.

Daugiau apie koncerto dalyvius galite rasti, paspaudę ant šios nuorodos.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą