Nauji mokslo metai prasidėjo ir Vaivos Vėbraitės lituanistinėje mokykloje

Parengė Meda Piečytė, V. Vėbraitės lituanistinės mokyklos mokytoja-stažuotoja. Rugsėjo 17 – oji šiemet buvo ypatinga New Haven lietuviams. Tiek vaikai, tiek tėveliai turiningai praleido šeštadienio rytą lituanistinėje mokyklėlėje. Mokslo metus pradėjome išties efektyviai – jau pirmąją susitikimo dieną kibome į darbus ir stengėmės kalbėti tik lietuviškai! Skirtingų amžiaus grupių klasių draugai negalėjo nustoti šnekučiuotis – po vasaros taip nuoširdžiai ilgėjosi vienas kito.

fullsizerender-2

img_9083

Sveikinimo žodį tarė mokyklos vedėja A. D’Orso ir JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkė Sigita Šimkuvienė. Moterys džiaugėsi, matydamos tiek daug sugrįžusių mokinių ir žadėjo visiems įspūdžių bei naujovių pilnus metus. Tėvams bei mokiniams prisistatė ir naujoji lituanistinės mokyklos mokytoja – stažuotoja Meda Piečytė.

Naujų dainų vaikams paruošusi buvo šaunioji muzikos mokytoja Zita Rossi. Ji jau keletą metų iš eilės moko jaunuolius groti pianinu, akordeonu, elektriniais vargonėliais. Vaikai prisijungia ir dainuodami. Ne paslaptis, jog muzika – geriausias vaistas poilsiui nuo knygų.

Šiemet mokykloje numatyta daug pasikeitimų, bet paskirtis nesikeičia. Visų bendras tikslas  – išmokyti jaunąją kartą kalbėti, rašyti ir skaityti lietuviškai, supažindinti su Lietuvos istorija bei geografija, išmokyti papročių, šokių, dainų.

Šį sezoną mokyklą planuoja lankyti 15 mokinių. Jų amžius svyruoja nuo 2 metukų iki 13 metų. Jei dar norite prisijungti, nedelsdami kreipkitės į Agnę D’Orso.

pasuliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą