MINSKO “VYTIS” FESTIVALYJE “JADNANNE-2015”

2015 m. lapkričio 28 d. Minsko automobilių gamyklos Kultūros rūmuose įvyko nacionalinių kultūrų festivalis “Яднанне”. Minsko lietuvių bendruomenė “Vytis” pristatė festivalyje programą iš trijų dalių.
IMG_4649
Vokalinis ansamblis “Vytis” vadovaujamas žinomo baltarusių dainininko Ruslano Musvido paruošė dvi dainas. Lietuvišką dainą “Mama” (teksto ir muzikos autorė Veronika Musvidas) sudainavo taip,kad daugelis žiūrovų šluostė ašaras nežiūrint į tai, kad dainavo lietuviškai. Baltarusiška daina “Косил Ясь конюшину”, labai linksma ir populiari, buvo sutikta didžiausiais aplodismentais. Ansambliui “Vytis” tik metai, bet mūsų saviveiklininkai Rima Novik, Olga Kazlovskaja, Denis Andriejevas repetavo stipriai ir išstojo festivalyje nuostabiai, iškovodami teisę dalyvauti respublikiniame festivalyje – 2016 m. Gardino mieste.
IMG_4771
Po ansamblio išstojo  mūsų literatūrinė grupė: telediktorė Irena Gorožankina ir Rima Novik su programa “M.K. Čiurlionis – žymiausias lietuvos kompozitorius,dailininkas,poetas”. Literatūrinėje kompozicijoje, skirtoje M. K. Čiurlioniui, skambėjo jo muzika, taip pat jo parašyti eilėraščiai, kitų autorių eilės, paskirtos jo garbei. Kultūros rūmų foje buvo organizuota nacionalinių bendruomenių dirbinių paroda. Mūsų “Vytis” eksponavo rankų dirbinius iš medžio autorius A. Keršis fotografijas jau žymaus telefoto žurnalisto Sergiejaus Bronnikovo iš Kaziuko mugės Vilniuje ir keletą paveikslų jaunutės dailininkės Onutės Keršytės. Parodą apiformino Irina Afanasjeva ir Andrius Lukaprovas. Aktyvistė K. Debeža iškepė lietuviškų žagarelių, kuriais vaišinome žiūrovus.Svarbiausia buvo tai,kad parodą pristatė Janė Musvidas tautiniais lietuviškais rūbais.Pažiūrėti parodos ir koncerto atėjo ir daug bendruomenės narių: M. Rakickienė, V. Karačiun, V. Valkauskaitė, E. Pocius ir J. Radigynas.
IMG_4651
Baltarusijos žiniasklaidoje labai gražiai parodyta mūsų paroda ir ansamblis, interneto portale “Minsk novosti”, o 30 lapkričio žiniose telekanala BT 1 “Новости регионов”.
Alfridas Keršis
Sergiejaus Bronnikovo nuotraukos
image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą