MINSKO “VYČIUI” – DVEJI METAI

Sausio 17 d. Minsko lietuvių susivienijimui “Vytis” sukanka dveji metai

Pirmiausia pradėjome nuo kalbos. Lietuviams, gyvenantiems kitose šalyse, gimtoji kalba yra kaip motina. Prie Lietuvos Respublikos ambasados Minske nuo 2013 m. balandžio mėnesio veikia mokyklėlė vaikams, mokytoja Olga Ravan. 2013 m. rugsėjo 4 d. atidarėme išeiginių dienų lietuvių kalbos mokyklą suaugusiems M.Tanko vardo Baltarusijos valstybiniame pedagoginiame universitete, mokytoja yra universiteto vyr.destytoja Rima Radygina.

minsko lietuviai 005

Svarbu buvo pakelti lietuvišką dvasią ir pasididžiavimą savo kilme, savo tauta. Būtinas lietuviškų tradicijų ir kalbos palaikymas per saviveiklą, vakarones, parodas, presoje, ryšių palaikimas su Lietuvą, – kad mes galėtume didžiuotis lietuviais-minskiečiais reikėjo, kad apie juos žinotų.

Mokyklos atidarymas universitete buvo parodytas žiniose per pirmają Baltarusijos televizijos programa ir plačiai aprašytas Minsko laikraščiuose.

Laikraštyje “Minskij kurjer” lietuvė Ksenija Debėža papasakojo ir davė lietuviškų patiekalų receptus (Минский курьер № 8. 2014.01.14). Algirdo Mačioko 80 metų jubiliejaus proga laikraštyje “Minskij kurjer” buvo aprašytas jo gyvenimas,sveikinimas su jubiliejum. Taip pat straipsnis apie bendruomenės pirmininką A.Keršį ir jo šeimą (Минский курьер, № 101, 2014.09.05).

Bendruomenės narė žurnalistė ir telediktorė 8 Baltarusijos telekanalo Irena Gorožankina paruošė ir parodė keletą teleprogramų apie bendruomenės veiklą: pasaulio lietuvių žaidynes Klaipėdoje, S. Dariaus ir S. Girėno minėjimą.

Į bendruomenės veiklą pajungėme mokyklos vaikus. Respublikiniame vaikų laikraštyje “Zorka” jaunoji korespondentė Ana Keršis ir telefoto žurnalistas Sergejus Bronnikovas paruošė fotoreportažą apie Vilnių (Zorka, № 17, 2014.04.25). Gegužės mėnesį laikraštyje “Zorka” paskelbėme viktoriną “Ką žinote apie Lietuvą?” Viktorinos nugalėtojams vaikams dovanas įteikė Lietuvos Respublikos ambasadorius Evaldas Ignatavičius (Zorka, № 24, 2014.06.13).

minsko lietuviai 003

2014 m. lapkričio 11 d. Respublikiniame nacionalinių kultūrų centre surengėme poezijos ir dainų vakarą “Mano Lietuva”. Koncertą pradėjo lietuvių mokyklėles mokiniai Pavlas Kurilo ir Ana Keršis. Įspūdingai deklamavo lietuvių poetus K.Donelaitį, E.Ignatavičių, J.Kardelį ir kitus bendruomenės moterys Virginija Tarnauskaitė, Rima Novik, Milda Rakickienė, Marija Kurilo, Asta Paulikaitė.

Žymus baltarusų dainininkas Ruslanas Musvydas į koncertą atvedė visą savo muzikalią šeimą: tėvą Stasį-akardeonistą, žmoną Veroniką- poetęir kompozitorę, sūnų Janą ir dukrą Janę. Ruslanas su sūnum sudainavo lietuviškai dainą “Mama” kurios autorė-Veronika Musvydas. Salėje buvo eksponuojama Sergejaus Bronnikovo fotoparoda “Mano Lietuva”.

minsko lietuviai 006

Lietuvos Respublikos ambasadorius E.Ignatavičius pasveikino bendruomenę, pažymedamas, kad tokie nuoširdus vakarai puoselėja lietuvių susibūrimą, kalbą, tradicijas.

Alfridas Keršis

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą