Maratone „Hood to Coast“ su lietuviais šiemet prabėgo ir generalinis konsulas

 

Lietuvių suburta komanda ketvirtą kartą dalyvavo žymiausioje Oregono maratoninėje estafetėje

Laurynas R. Misevičius – specialiai iš Portlando

Pastaraisiais metais vasaros pabaigoje visos sportui neabejingos Lietuvos akys tradiciškai nukreiptos į krepšininkus, būtent rugpjūčio mėn. vyksta Senojo žemyno arba net pasaulinio mąsto varžybos, kuriose mūsų vyrai paprastai laikomi rimtais pretendentais į aukščiausios prabos medalius. Lietuviai už Atlanto neatsilieka nuo savo tautiečių Nemuno krašte, kiek įmanydami palaiko Lietuvos rinktinę ir iš Amerikos, o taip pat randa kitokių būdų, kaip per sportą garsinti savo šalį svetur.

Vilmantas Babarskas (grupinės nuotraukos pačiame viduryje melsvais šortais) – vienintelis iš šių metų „Lituanica“ ekipoje startavusių mūsų tautiečių – penktus metus iš eilės dalyvavęs unikaliame Portlendo „Hood to Coast“ bėgime

Štai jau ketvirti metai Portlando apylinkėse gyvenantys Inga Sadaunikaitė-Kozhevnikov su savo vyru Andrejum bei Giedrė ir Vilmantas Babarskai, pasitelkę į pagalbą po porą „legionierių“ iš Meksikos ir Rusijos, garsina Lietuvą šioje Šiaurės Vakarų pakrantėje. Prieš 35 metus pradėtame organizuoti pusantros paros 199 mylių (beveik 320 km) Oregono valstijos maratoniniame bėgime nuo Hudo kalno (Mount Hood) viršukalnės iki Sisaido (Seaside) kurorto pakrantės šiemet ketvirtą sykį paeiliui startavo „Lituanica“ – šitaip lietuvių suburtą komandą dar 2013-aisiais Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metinių proga pakrikštijo Portlando Lietuvių Bendruomenės apylinkės valdyba. Beje, tai toli gražu ne vienintelė šio populiariausio Oregone komandinio ilgų nuotolių bėgimo organizatorių palaiminta „ekspansija“ už JAV ribų, jau penkeri metai organizuojami panašūs maratoniniai bėgimai Izraelyje, o šių metų liepą įvyko pirmasis tarptautinis „Hood to Coast“ Kinijoje… Vienu jo vadovų tapo ne kas kitas, o geriausiu visų laikų kinų krepšininku laikomas Yao Mingas (Yao Ming)! Pereitais metais į NBA „Šlovės areną“ oficialiai priimtas kiniečių milžinas turbūt iki šiol puikiai prisimena ir jam bent keliose krepšinio pirmenybėse vadovavusį vyr. trenerį Joną Kazlauską ir sėkmingą Kinijos vyrų rinktinės žygį 2008 m. Olimpiadoje savo gimtinėje ketvirtfinalyje nutraukusius… ne ką kitą, o jų varžovus iš Lietuvos.  Bet apie kinų „Sabonį“ ir jo lietuviškąsias sąsajas plačiau papasakosime kitą kartą – sugrįžkime prie ką tik šį savaitgalį įvykusio 36-ojo „Hood to Coast“ komandinio maratono. Visgi šiemet Portlando Lietuvių Bendruomenei šis įvykis toli gražu neeilinis, juk prie vietinių sporto mėgėjų grupės pasijungė ir bėgimą Amerikoje „atradęs“ Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Darius Gaidys iš Los Andželo, neatsispyręs „Lituanica“ vadovės Ingos gundymui išbandyti jėgas ekstremaliomis sąlygomis.

2017 m. „Hood to Coast“ dalyvavusieji „Lituanica“ bėgikai (iš kairės: Pavel ir Sergej iš Rusijos, Marissa is Meksikos, Rytis, Mindaugas, Romanas, Giedrė, komandos vadovė Inga su vyru Andrejum, Vilmantas ir konsulas Darius – nuotraukoje nėra Javier, kuris fotografavo turbūt:)

„Ši vasara man – asmeninių fizinių išbandymų metas. Viskas prasidėjo birželį Kauno maratonu San Franciske, vėliau vyko ilgas žygis Mamutų (Mammoth) kalnais, o šį savaitgalį Oregone sudalyvavau „Hood to Coast” bėgime“, – dar nespėjus „susigulėti“ įspūdžiams pasakoja Darius. – Tai estafetinis bėgimas nuo Hudo kalno iki Oregono pakrantės, iš viso 199 mylios (kaip nuo Vilniaus iki Palangos), kiekvienas iš daugiau nei tūkstančio dalyvaujančių komandų 12 bėgikų įveikia bent 3 atkarpas. Labiausiai rūpėjo išbandyti save tokioje itin sudėtingoje rungtyje, o dar ir pasitaikius unikaliai galimybei tapti lietuvių suburtos komandos „Lituanica“ dalimi. Sunku bėgti pievomis kepinant kaitriai Vakarų pakrantės saulutei, nė kiek nelengviau 3 val. nakties kilti į kalną žvyrkeliu per visa apimančias dulkes, ne pats lengviausias dalykas ir pusantros paros kratytis autobusiuke pasiimant atkarpą baigusį bėgiką ir išleidžiant į trasą naująjį (beje, neoficialiai rungtyniaujama, kieno autobusiukas įmantriausiai išdažytas, o čia mūsiškis buvo „be konkurencijos“, tarp kitko, jį paskolino Portlando „Timbers“ ir Lietuvos futbolo rinktinės gynėjas Vytautas Andriuškevičius!) – bet viską atperka neįtikėtina komandinė dvasia, kuomet dalijamės maistu ir vandeniu, kai aplenkiantis bėgikas būtinai pasako „šaunuoliai“, kai pakelės gyventojai įrengia improvizuotus fontanus bėgantiems atsivėsinti, o iš pravažiuojančių autobusiukų aidi palaikymo šūksniai ir Alpių varpelių barškėjimas. Neįtikėtina patirtis dalyvauti šiame bėgime, ačiū „Lituanica“ vadovei už galimybę prisijungti ir praleisti puikias dvi paras su jumis visais!“

Darius Gaidys finišuoja savo atkarpoje, šalia – Romanas iš San Francisco ir Giedrė iš Camas, WA

Turbūt nesuklysiu teigdamas, kad šio ne tik ilgiausios distancijos, bet ir keisčiausio estafetinio bėgimo pasaulyje epitetą seniausiai užsitarnavusio žymiausio Oregono maratono dalyvis savo diplomatinį kostiumą į bėgiko aprangą nė nemirktelėjęs iškeistų ir vėl, o gal už kelių dienų stotų ir prie starto linijos. Kaip ir beveik 13 tūkstančių kitų pamišusių bėgikų iš 36 šalių, 50-ties Amerikos valstijų, vos per vieną dieną, paskelbus kitų metų „Hood to Coast“ registraciją, pasirašančių paskutinį rugpjūčio mėnesio savaitgalį ramų poilsį šeimoje iškeisti į siurrealistinį pusantros paros linksmai kuoktelėjusių žmonių pasaulį.

Kol Inga, Giedrė, Marissa, Mindaugas, Darius, Rytis, Vilmantas, Romanas, Andrejus, Pavelas, Sergejus bei Javieras kovojo su nuovargiu ir „vijosi“ sau iš anksto nusistatytą 30 val. „Hood to Coast“ maratonino estafetės laiko ribą, šeštadienio popietę Darių Gaidį pasiekė žinutė iš saulėtosios Arizonos lietuvių: „jei užkabino, atlėk rugsėjo 30 d. pas mus į Flagstaff, AZ. Pereisime – perbėgsime Didįjį Kanjoną! (Grand Canyon). Atstumas „juokingas“, vos 22 mylios (~35 km.)“, vadinasi, konsulo Dariaus, kaip ir Lietuvos krepšininkų, iššūkiai dar nesibaigia, na o spalvingai išprotėjusiame „Rožių“ mieste maratono bėgikų būryje manau sutiksime ir mūsų šalies diplomatų – bėgimo entuziastų ir kitais metais. Juo labiau, kad Portlando lietuviams jau antri metai paeiliui nusišypsojo laimė susilaukti Lietuvių fondo bei Kūno kultūros ir sporto departamento Lietuvoje paramos, kuria pasinaudojusi „Lituanica“ šiemet padengė estafetinio bėgimo komandos starto mokestį ir pasipuošė nauja „LT Identity“ pagaminta paradine apranga.

Iki kitų susitikimų Portlande…o dabar linkime sėkmės Lietuvos rinktinei Europos pirmenybėse!

Komandos „Lituanica“ nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai