Marisą B. Leonavičienę pažįsta dažnas aktyvesnis pasaulio lietuvis. Ir dažnas vilnietis. Ją ir jos vaikus.
Mano šeima mišri, amžinąjį atilsį tėtis – lietuvis, amžinąjį atilsį mama – ispanų kilmės, tad šeimoje buvo kalbama ispaniškai, bet dažnai būdavau pas močiutę lietuvę, pagrindines lietuviškas frazes išmokė būtent ji.
Mano dėdė Jonas buvo pirmasis, kuris atsivedė mane penkiametę mergaitę į lietuvių parapiją. Ten vykdavo choro bei šokių ansamblių repeticijos ir lietuvių kalbos pamokos.
Vėliau supratau, kad reikėtų gerai išmokti lietuviškai ir išvažiavau į Vasario 16-osios gimnaziją Vokietijoje. Paskui dar lankiau įvairius kursus Vilniaus universitete ir bendraudama su draugais lietuviais toliau tobulinau savo lietuvių kalbos žinias.
Dirbi turizmo srityje, užsienio turistams „parduodi“ Lietuvą. Kaip bandote ispanus suvilioti, kas jiems pas mus įdomu? Ar jie apskritai būna ką nors apie mus girdėję?
Daug kas apie mus būna girdėję Katalonijos regione. Jie net kartojo panašų į mūsų Baltijos kelią Katalonijoje. Ispanijos didmiesčiuose irgi būna kažką girdėję apie Lietuvą, bet kiek daugiau apie Estiją, gal dėl to, kad jie labiau reklamuoja savo kraštą užsieniečiams.
Pastaruoju metu turistams bene svarbiausia – saugumas. O Baltijos šalyse jie jaučiasi saugūs. Be to, pas mus labai graži gamta, skanus maistas. Turistai iš Ispanijos ir kitų Europos Sąjungos šalių vertina ir tai, kad pas mus valiuta ta pati. Pas mane daugiausia atvyksta senjorai, jiems tas ir aktualu.
Ko labiausiai ilgiesi iš Urugvajaus?
Ilgiuosi pasisėdėjimo su draugėmis prie kavos puodelio, šviečiančios saulės, ilgų vakarų su draugais prie vyno taurės ir keptos mėsos ant grotelių
Deimantė Dokšaitė
Straipsnis publikuotas “Pasaulio lietuvio” 2016 m. vasario numeryje