LIUKSEMBURGO LIETUVIUKAI PRADĖJO MOKSLO METUS

Rugsėjo tryliktąją Dudelanžo miesto parke šurmuliavo gausus būrys tautiečių, skambėjo lietuvių kalba. Parko scenoje pirmą kartą vyko Liuksemburgo lietuvių bendruomenės (LLB) surengta mokslo metų šventė, į kurią buvo pakviesti įvairaus amžiaus vaikai bei jų tėveliai.

Mokslo metu pradzios svente Liuksemburge 3

LLB pirmininkė Eglė Jurienė pasveikino susirinkusiuosius ir pirmokams įteikė iš Lietuvos Švietimo ministerijos gautus pirmokų pasus. Pagrindinė šventės programos dalis visus svečius nustebino originalumu. Mažieji ir jų tėveliai buvo kviečiami kartu su iš Lietuvos atvykusiais teatro ARTE aktoriais Jurga ir Dainiumi kurti spektaklį „Saulės išvadavimas“. Pasipuošę spalvingais kostiumais, vaikai ir suaugusieji įsijautę kūrė pasakos personažus, stengėsi savo vaidmenis atlikti kuo geriau.

Mokslo metu pradzios svente Liuksemburge 5

Scenoje netrūko juoko, o visi aktoriais tapę mažieji ir jų tėvai buvo apdovanoti audringais plojimais. Spektakliui pasibaigus, profesionalūs teatro ARTE aktoriai šventės dalyvius mokė nuotaikingų bendro šokio judesių. Vaikams buvo surengtos įvairios žaidimo rungtys, į kurias vėliau įsitraukė ir tėveliai. Niekas neskubėjo skirstytis į namus. Visi šiltai bendravo ir mažiesiems linkėjo sėkmingų mokslo metų.

Ramūnas Astrauskas

Liuksemburgo lietuvių bendruomenės nuotraukos

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą