Lietuvos liaudies kultūros centras nuo šiol vadinsis Lietuvos nacionaliniu kultūros centru

Pranešame, kad Lietuvos Respublikos valstybės biudžetinė įstaiga Lietuvos liaudies kultūros centras 2016 m. spalio 5 d. keičia savo pavadinimą ir nuo šiol vadinsis Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro paskirtis – etninės kultūros ir mėgėjų meno plėtra, visuomenės kultūrinės ir kūrybinės raiškos skatinimas. Įstaigos specialistai tyrinėja nematerialųjį kultūros paveldą, rengia konferencijas, organizuoja šalies ir tarptautinius renginius – tradicinio ir mėgėjų meno festivalius, konkursus, kultūros akcijas, parodas, leidžia žurnalą „Liaudies kultūra“  bei kitus šviečiamuosius, metodinius leidinius, vaizdo ir garso publikacijas, vykdo UNESCO globojamas ir kitas tarptautines programas. Įstaiga taip pat teikia metodinę paramą ir visokeriopai palaiko lietuvių bendruomenių užsienyje kultūros veiklą.

Itin daug dėmesio yra skiriama jaunajai kartai. Siekdamas nuo mažų dienų ugdyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, skatindamas pažinti savo krašto papročius, muzikos, šokio, tautodailės tradicijas, kūrybingas kultūros centro kolektyvas stengiasi lavinti vaikų ir moksleivių meninius gebėjimus, organizuoja įvairių renginių ciklus, edukacines programas.

Nacionalinis kultūros centras plečia veiklą kultūros darbuotojų tobulinimosi baruose: rengia kursus, seminarus bei mokymus, kurių metu keliamos kultūros darbuotojų bei vadovų kompetencijos.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras yra Lietuvos dainų švenčių būstinė, jam pavesta koordinuoti visą šio didingo reiškinio vyksmą ir įgyvendinti Dainų švenčių tradicijos tęstinumo programą.

Apie centro veiklą jau netrukus informuos interneto svetainė www.lnkc.lt.

Dėkojame, kad esate kartu su mumis!lietuvos-nacionalinis-kulturos-centras_bordo_2

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą