LIETUVIŠKOS PRABANGOS SUDREBINO DANIJĄ

2015 m. lapkričio 7-8 dienomis Danijoje  lankėsi Reditos Dominaitytės vadovaujamas Knygos teatras. Profesionaių aktorių trio tautiečiams užsienyje atvežė pagal  lietuvių diplomato bei rašytojo Jurgio Savickio novelės sukurtą spektaklį “Prabangos” (režisierius Alius Veverskis). Lietuvoje šis spektaklis Dalios Tamulevičiūtės profesionalaus teatro festivalyje gavo apdovanojimą už sėkmingiausią metų debiutą, ir kaip prasitarė Eimutis Kvosčiauskas: ”Šis spektaklis mums be galo sėkmingas. Būna, kad vargsti, kuri, repetuoji, parodai kokį kartą, du ir viskas pasimiršta. O su šituo spektakliu važinėjam, rodom po visą Lietuvą, dabar štai ir užsienyje. Nesibaigianti kelionė.”

publika Vejle

Gastrolių metu Danijos publika savo kailiu patyrė, jog žavioji Virginija Kuklytė ne veltui gavo jaunosios aktorės prizą. Jos ir visos kūrybinės grupės dėka, žiūrovų jausmai suposi ekstremaliose potyrių sūpynėse: nuo nesuvaldomo juoko spektaklio pradžioje iki gerklę replėmis užgniaužiančio monologo vaidinimo pabaigoje. Po renginių Vejlėje bei Kopenhagoje, žiūrovai negailėjo komentarų socialinio tinklo “Facebook” erdvėje.

Marija Rutkauskienė rašo: “Super absoliučiai viskas- spektaklis, aplinka, nuotaika, kompanija!!! AČIŪ!”

Vaida Seduikytė, prisimindama organizatorių raginimus pasimėgauti prabanga paskirti vakarą tik sau, dėkoja: “Tikrai tikiuosi, kad ateityje bus tokių renginių. Nuostabus vakaras ‘sau’ buvo tikrai! Ačiu visiems!”

po spe

Kristina Šaltytė, viena iš renginio organizatorių viliasi: “Tikiuosi, tai ne paskutinis bendruomenės renginys suaugusiems nariams, kurie vertina kokybišką kultūrinę pramogą.”

O labiausiai rengėjus nudžiugino Jūratės Petkuvienės komentaras, kuris parodo, jog Knygos teatro misija paskatinti žiūrovą domėtis kiek primirštais lietuvių literatūros lobiais, pasisekė:

”Va čia tai spektaklis….. Dar dabar jaučiu jo aurą. Šmaikštus, lengvas, gundantis, praturtintas antikvarinių, specialiai spektakliui kurtų kvepalų bei papuošalų. Nieko nebuvau žinojus nei apie J. Savickį, nei apie jo sąsajas su Danija. Dabar susiradau ir skaitau. Pasirodo, įdomus žmogelis buvo tas J. Savickis. Meilės ir aistros jį kankino ne mažiau, nei spektaklio “Prabangos” herojus. O dar jo diplomatinė tarnyba, daugiausia – Šiaurės ir Skandinavijos šalyse. Taip kad, labai įdomu.“

Į visus komentarus Redita Dominaitytė atsakė pažadu: “Dėkui visiems, Jūs buvote ypatinga publika. Jau nauja lietuvių literatūra gula į pjesės žodžius-premjera numatyta vasara, o rudeniop vėl pas jus su pačiu naujausiu darbu”.

trio ir Kristina Saltyte

Ačiū Knygos teatrui, ir su nekantrumu lauksime naujų jūsų darbų.

Neringa Jablonskytė Kelting

Lauros Kliušenkovienės nuotraukos

Lietuvių bendruomenė Jylland & Fyn

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą