LIETUVIS BĖGIKAS LAIMĖJO NIUJORKO ULTRAMARATONĄ

Lietuvis bėgikas Aidas Ardzijauskas 2015 m. balandžio 29 d. laimėjo 10 dienų Niujorko ultramaratoną, nubėgęs 667 mylias. Kitas lietuvis – Rimas Jakelaitis, nubėgęs 381 mylią iškovojo  trečią vietą vyrų 6 dienų bėgime. Sportininkus prie finišo pasitiko ir sveikino Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius ir jų palaikymo komanda: juos globoję ir rūpinęsi Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sąjungos Rytų apygardos pirmininkas Deivis Pavasaris ir aktyvūs bendruomenės nariai  Valdas ir Aušra Buožiai.

A.Ardzijauskas jau ne naujokas Amerikos žemėje. 2014 m. jis perbėgo visa JAV – nuo Kalifornijos iki Niujorko. Sportininko maršrutas kirto 11 JAV valstijų ir iki Čikagos ėjo palei “Route 66”. Nuo 1980 metų bėgiojantis vyriškis jau yra tris kartus apsukęs Balatono ežerą Vengrijoje yra apibėgęa Lietuvą ir  Baltijos jūrą.

ardzijauskas 2015 001

Aidas Ardzijauskas. 2015. URM nuotrauka.

R. Jakelaitis – Niujorke gyvenantis ilgų nuotolių bėgikas, netradicinių rungčių pasaulio rekordininkas. Lietuvos maratono ir kitų ilgų nuotolių čempionas, 1995 m. laimėjęs Lietuvos čempionatą, 1996 m. – Pasaulio. 2001 m. pasiekė Sri Chinmoy rekordą, nubėgęs 901 mylią per 10 dienų.

Kasmetinis Niujorko 6 ir 10 dienų ultramaratonas “Self Transcendence Six and Ten Day Races” vyksta jau aštuonioliktą kartą, jame dalyvauja bėgikai iš viso pasaulio ir visų žemynų, kuomet bėgimas vyksta beveik visa parą. Bėgama 6 valandas ir 2 valandas per parą leidžiama pasiilsėti.

Laura Žiliajevaitė, LR konsulato Niurjoke konsulė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą