L. Linkevičius: džiaugiamės, kad užsienyje gyvenantys lietuviai įsitraukia į Lietuvos gyvenimą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 12 dieną susitiko su Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programos, kurią administruoja JAV lietuvių bendruomenė, dalyviais. Programoje šiais metais dalyvauja 15 atranką praėjusių lietuvių kilmės jaunuolių – jie Lietuvoje pagal savo specialybę mėnesį stažuojasi įvairiose įstaigose ir įmonėse: Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, asociacijoje „Infobalt“ ir kitur.

75298_a5ae720b260335ea9df44b268f994306

„Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programa – viena prasmingiausių užsienio lietuvių organizacijų vykdomų iniciatyvų. Labai didžiuojamės ir vertiname, kad užsienyje gyvenantys lietuviai – ir jūs, JAV lietuvių jaunimas – įsitraukia į Lietuvos gyvenimą, domisi aktualijomis, dalijasi savo patirtimi, žiniomis, atstovauja Lietuvai savo gyvenamuose miestuose, darbovietėse, universitetuose, mokyklose. Tikiuosi, kad stažuotės laikas įkvėps jus naujoms su Lietuva susijusioms prasmingoms iniciatyvoms, projektams“, – programos dalyvius pasveikino ministras L. Linkevičius.

Savo kalboje ministras padėkojo JAV lietuvių bendruomenės pirmininkei Sigitai Šimkuvienei ir visiems programos vadovams už programos išlaikymą, kasmet sudaromas sąlygas aktyviems lietuvių kilmės jaunuoliams dalyvauti stažuotėje, kurios metu jie ne tik pritaiko studijų metu įgytas žinias Lietuvos įstaigose ir įmonėse, bet taip pat geriau susipažįsta su savo tėvų ar senelių kraštu, aplanko įspūdingiausias Lietuvos vietas.

Iš viso JAV lietuvių bendruomenės projekte jau dalyvavo daugiau kaip 200 studentų ir moksleivių.

LR užsienio reikalų ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą