KORKO LITUANISTINĖS MOKYKLOS “BANGA” DEŠIMTMETIS

Šiais metais lapkričio 16 diena buvo išskirtinė Korko lituanistinei mokyklai „Banga“ –  ji šventė 10-ųjų mokslo metų pradžią.

„10 metų mokyklos, kaip ir žmogaus, gyvenime yra daug, – sakė aštuonerius metus mokyklai vadovaujanti Laima Ignatavičienė. – Kiekvienais metais daugėjo mokinių ir mokytojų, susiformavo mokyklos tradicijos. Dabar mokytojai remiasi savo praktine patirtimi, kaip sėkmingai ugdyti moksleivius lituanistinėje mokykloje laikantis bendrųjų Lietuvos švietimo ugdymo programų. Labai džiaugiuosi, kad tėveliai su vaikais namuose bendrauja lietuviškai, tuomet ir mokytojai gali sparčiau siekti išsilavinimo standartų.“

korko bangos 10tis 2014 001

„Bangą“ pasveikino ir padėkas mokytojams, bendruomenės nariams perdavė Lietuvos Respublikos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė, mokyklą pasiekė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos sveikinimas ir padėkos raštai ilgiausiai mokykloje dirbusiems mokytojams, sulaukėme prasmingo Lietuvių kalbos instituto sveikinimo.
Sveikinimo žodį tarė ir prisiminimais apie pirmuosius mokslo metus – kaip buvo išrinktas mokyklos pavadinimas, apie tuo metu naudotus vadovėlius – dalijosi pirmoji mokyklos direktorė Rima Masienė.

Mokyklą aplankė anksčiau čia dirbę mokytojai: iš Lietuvos atvyko Urtė Garbuzienė, sveikinimo kalbą tarė Tralio lituanistinės mokyklos ,,Pelėdžiukai” direktorė Daiva Rekštienė, dovaną įteikė mokytoja Aurika Balevičienė.

Dešimtmečiui skirtame renginyje buvo prisiminti svarbiausi mokyklos istorijos įvykiai, mokykloje organizuotos šventės, minėjimai. Pirmokai padeklamavo eilėraštį ir buvo ypač pagerbti: gavo dovaną – simbolinį dokumentą – Lietuvos pirmoko pasą. Penktos klasės mergaitės pašoko lietuvių liaudies šokį ,,Kepurinė”.

Visi šventės dalyviai dainavo lietuvių liaudies dainas, mokėsi šokti ,,Suk suk ratelį“, žiūrėjo mokyklos dešimtiesiems metams Jono Garbužo ir Mariaus Stepšio sukurtą filmą ir linksmą Klaipėdos lėlių teatro spektaklį ,,Raudonkepuraitė“. Po spektaklio susirinkusieji džiaugsmingai sudainavo „Su gimimo diena“ ir vaišinosi Natalijos Žliobienės ir įmonės ,,Saldu-Gardu” iškeptais tortais.

korko bangos 10tis 2014 002

„Per tuos mokyklos istorijos metus savo kelyje sutikome daug žmonių: vieni žmonės ateina į mūsų gyvenimus ir greit išeina, o kai kurie tampa draugais ir pasilieka ilgam mūsų širdyse. Švietimo ir mokslo ministerijai dėkojame už paramą, mokyklos mokytojams ir tėveliams už pagalbą, už palaikymą. Visai mokyklos bendruomenei linkime  toliau tęsti gerus ir prasmingus darbus puoselėjant lietuvybę ir stiprinant lituanistinį švietimą“, – su šventės svečiais ir dalyviais atsisveikino Korko lituanistinės mokyklos „Banga“ vadovė Laima Ignatavičienė.

Inga Girdenytė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą