JAU ŠEŠTASIS LTart.NL

Lapkričio 28 d. Amsterdame vyks kasmetinis lietuvių-olandų meno renginys LTart.NL. Šių metų renginyje dalyvaus ne tik Nyderlanduose gyvenantys ir kuriantys lietuviai, bet ir lietuvių menininkai iš Belgijos ir Liuksemburgo. LTart.NL pristatomų darbų tema – „Interliudas“ – kvies lankytojus pažvelgti į meną kaip į ipatirtį, iškritusią iš kasdienės rutinos konteksto, žaismingą improvizaciją tarp fantazijos ir realybės.

Kaip ir kasmet renginio programą sudarys vizualiųjų menų paroda ir muzikiniai pasirodymai. Savo fotografijos darbus pristatys Sigitas Baltramaitis, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Liuksemburge, ir tapytojas Vaidoto Gegemotas iš Belgijos. Parodoje taip pat bus eksponuojami jaunų lietuvių menininkių iš Olandijos darbai – Astos Žadeikytės ir Leilos Abasovos. Lankytojai taip pat turės galimybę išvysti ir iš Lietuvos atvežtų Visvaldo Morkevičiaus ir Gyčio Skudžinsko fotografijos darbų. Muzikinė programa taip pat atspindės pagrindinę renginio temą. Vakarą pradės Rusnės Jakaitytės atliekami Balio Dvariono „Žiemos eskizai“, o renginio kulminacija taps dar visai neseniai susikūrusio kvinteto „Lithuanian Collective“ džiazo variacijos.

Fellerich_baltramaitis 002

Sigitas Baltramaitis. Fellericho panorama.

Šių metų renginys taip pat taps proga iš naujo apibrėžti LTart.NL pobūdį ir tikslus ateinantiems metams „LTart.NL dirbtuvių“ metu. Šių dirbtuvių tikslas – suburti draugėn bendram „minčių lietui“ Olandijoje gyvenančius lietuvių meno ir kultūros entuziastus ir kartu rasti naują impulsą bei gaires ateinančių metų LTart.NL renginiams.

Renginys vyks Vondelkerk bažnyčioje Amsterdame (Vondelstraat 120).

Renginį remia Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą