IR PAVASARĮ REIKIA SKAITYTI “PASAULIO LIETUVĮ”

balndis 2015 virselisSaulei atridenant vasaros laiką, o kartu su juo – mūsų, šiauriečių, norą išeiti į pastatų į lauką, verta pasiimti į pirmas saulės atokaitas ir balandžio mėnesio „Pasaulio lietuvio“ numerį. Imkite jį tokį, koks kiekvienam mieliausias – popierinį rankoje ar elektroninį, įsigytą portale ReadAdvice, planšetės ar išmaniojo ekrane. Nepasigailėsite, nes skaityti pavasario viduryje žurnale tikrai yra ką!

Loreta Timukienė iš Šiaurės Amerikos atveria Čikagoje esančio Lituanistikos tyrimo ir studijų centre sukauptą Juozo Žilevičiaus ir Juozo Kreivėno muzikinį archyvą, kuriame – ir mūsų dainų švenčių Lietuvoje ir svetur istorijos dokumentai. Dainai neturėtų reikėti ypatingų progų, jos turėtų gyventi kartu su mumis kasdien, bet artėjanti dešimtoji Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventė yra puikus pretekstas įdėmiau peržvelgti ir dainų švenčių istoriją. Kaip bendruomenės rengiasi šiai šventei, pasakoja Kanados lietuviai Toronte.

Lituanistinio švietimo bare triūsiančių ir svetur vaikų auginančių laukia pokalbis su naująja Vasario 16-sios gimnazijos Hiutenfelde direktore Janina Vaitkiene ir Almos Vijeikytės išsamus pasakojimas apie Baltarusijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Vokietijoje veikiančių lietuviškų mokyklų vadovų pasitarimą-seminarą š.m. sausio 7-9 d.Rygoje. Beje, Gimnazijoje jau prasideda mokinių priėmimas 2015-2016 mokslo metams.

Laurynas R. Misevičius 38-ojo Portlando filmų festivalio metu kalbino juostos „Nematomas frontas“ kūrybinės grupės narį, prodiuserį Vincą Sruoginį apie filmo kūrimą, nebūtinai tik ankstyvoje vaikystėje prabudantį lietuvybės poreikį ir ateities planus susukti vaidybinį filmą apie Sausio 13-sios įvykius.

Islandijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jurgita Motiejūnaitė dalinasi pastebėjimais, ką reiškia šiuolaikinės technologijos po pasaulį pasklidusiai tautai. ILB, vienos iš jaunesnių Pasaulio Lietuvių Bendruomenės narės, patirtis rodo, kad informacinės technologijos ir jų dėka atsiradusios bendravimo aplinkos ypatinga vertė – patikimos ir patikrintos informacijos sklaida, jeigu ją vykdo oficialiai veikianti ir pripažinta lietuviška bendruomenė.

Naujienos iš bendruomenių, susitikimai lietuvių užsienyje su Lietuvos valstybės atstovais ir niekada nepabostantys, nenustojantys žavėti laiškai iš Vilniaus lietuvių namų – taip pat šiame numeryje. Iš stabtelėjimų ir pasikalbėjimų išskirtinis – Ievos Krivickaitės pokalbis su Dalia Staponkute, 2014 m. Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto kūrybiškiausia išrinkta knyga „Iš dviejų renkuosi trečią“ apie kelionę, mirtį ir kas yra ar galėtų būti tas trečias iš dviejų.

Ar tai viskas? Tikrai ne viskas, apie ką pasakoja mėnraštis šį kartą

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą