Gedulo ir Vilties dienos susibūrimas Portlande

Ingrida Misevičienė

Birželio 15-osios vakarą Portlando lietuvių bendruomenė pažymėjo Gedulo ir Vilties dieną Groto Sopulingosios Motinos šventovėje, įkurtoje 1924 metais.

IMG_2873

IMG_2861

Nepabūgę lietaus, lietuviai susirinko prie vieno žymiausių išeivijos architektų – Kalifornijoje gyvenusio Jono Muloko – sukurto koplytstulpio. Praeitame šimtmetyje pastatytas koplytstulpis ne tik tapo pirmuoju tokio pobūdžio tautiniu-religiniu statiniu visame parke, bet ir dabar simbolizuoja Oregono valstijos lietuvišką istoriją, mena tragišką lietuvių tremtį į Sibiro platybes. Rožių miesto apylinkių lietuviai dalijosi savo prisiminimais apie šeimos narių bei giminių trėmimus, klausėsi buvusio apylinkės lietuvių pirmininko Viliaus Žalpio pasakojimų apie lietuviško koplytstulpio istoriją, dainavo tremtinių dainas.

IMG_2869

Susirinkusiuosius pasveikino ir Groto šventovės vadovas Thomas J. Fullmer. T.J. Fullmer pažymėjo, jog būtent lietuviai 1962 m. davė pradžią dabartinei koplytstulpių „alėjai“, kurioje pastaruoju metu ne tik gausėja lankytojų, bet ir iškilusių naujų statinių, susijusių su kitų tautų religijų istorija. Groto parko vadovas susirinkusiesiems pranešė džiugią naujieną, kad jo ir Portlande neseniai apsigyvenusio lietuvio Lauryno R. Misevičiaus iniciatyva atgaivinta lietuviškos Groto parko atributikos gamyba – šventovės suvenyrų parduotuvėlėje jau šiandien siūlomi atvirukai su lietuvišku koplytstulpiu, netrukus ten bus galima įsigyti ir magnetų bei žvakučių su koplytstulpio atvaizdu.

IMG_2862

IMG_2896

 

 

 

 

 

 

 

Ingrida Misevičienė

JAV Lietuvių Bendruomenės Portlando apylinkės pirmininkė

Autorės ir Thomas J. Fullmer nuotraukos

 

www.pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą