Europos lietuvių kultūros dienos Norvegijoje

Birželio 3–6 d. Rugalande, Norvegijoje, vyks Europos lietuvių kultūros dienos, kurias organizuoja Rogalando lietuvių bendrija, Pasaulio Lietuvių Bendruomenė ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Renginyje dalyvauja 10-ies Europos kraštų (Airijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Norvegijos, Ukrainos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos ir JAV) lietuvių bendruomenių pirmininkai, kultūrinės veiklos kuratoriai, mėgėjų meno kolektyvai ir jų vadovai.

Tai daugiasluoksnis renginys, skirtas Europos lietuvių kultūrinei veiklai skatinti ir puoselėti. Jo metu vyks diskusijos, forumai, meninių kolektyvų pasirodymai ir pirmųjų Lietuvių namų Norvegijoje oficialus atidarymas.

Europos lietuvių kultūros dienose dalyvaus atstovai iš pagrindinių Lietuvos valstybinių ir vyriausybinių institucijų: Prezidentūros, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų.

Apvaliojo stalo diskusijose bus aptarta Lietuvos kultūros politika diasporai, bendradarbiavimas, priemonės ir būdai, kaip išlaikyti ir stiprinti diasporos tautinę tapatybę, sudarant sąlygas pasaulio lietuviams pažinti nacionalinę kultūrą ir naudotis jos ištekliais.

Svarbi renginio dalis – Lietuvos nacionalinio kultūros centro pristatoma tautinių kostiumų kolekcija ir 2024 m. Lietuvoje vyksianti jubiliejinė Dainų šventė.

Europos lietuvių kultūros dienose dalyvaus 11 Europos kraštų lietuvių mėgėjų meno kolektyvų, kurie ne tik džiugins susirinkusius tautiečius, bet ir įsilies į lietuviškos ir norvegiškos kultūros festivalį. Jų meniniai pasirodymai taps didžiulio kasmečio „Riskadagene“ festivalio dalimi.

Trijų dienų renginį karūnuos birželio 4 d. Hommersako miestelyje oficialiai atidaromi Lietuvių namai. Rogalando lietuvių bendrijos narių pastangomis restauruotas senas pastatas ne tik  virto brangakmeniu miestelio centre, bet ir Lietuvių susibūrimo vieta – namais, kuriuose vyks įvairūs lietuvybės puoselėjimo renginiai ir susitikimai.

Europos lietuvių kultūros dienų organizatoriai tikisi, kad šis renginys taps tęstiniu ir jo vėliava keliaus per skirtingas Europos šalis, kuriose gyvena ir savo tautinę tapatybę puoselėja užsienio lietuviai, kad kasmečiai susitikimai padės aktyvinti Europos kraštų lietuvių bendruomenių veiklą, skatins lietuvius burtis į meno kolektyvus, ruoštis ir dalyvauti Dainų šventėse Lietuvoje, taip pat taps puikia proga  meno kolektyvų vadovams susitikti su Lietuvos institucijų atstovais aptarti diasporos tautinio identiteto puoselėjimo klausimus, o meno kolektyvams savo pasirodymais įvairiuose Europos miestuose garsinti Lietuvos vardą ir jos kultūrą.

Renginio programa

www.pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai