Ambasadoje Dubline – visuotinis Airijos lietuvių organizacijų susitikimas

Lietuvos ambasadoje Dubline sausio 21 dieną įvyko visuotinis lietuvių bendruomenių, organizacijų, sąjungų, lituanistinių mokyklų, kūrybinių susivienijimų, kultūros,  labdaros, sporto bendrijų lyderių susirinkimas.

Susirinkime, kuriame dalyvavo daugiau nei 30 išeivijos lietuvių aktyvistų iš visų Airijos regionų, buvo ne tik aptarti aktualiausi lietuvybės puoselėjimo ir kiti lietuvių  organizuotos veiklos klausimai, bet ir tarpusavio bendravimo, keitimosi informacija, ryšiais ir patirtimi bei bendradarbiavimo klausimai. Daug dėmesio taip pat skirta lietuvybės palaikymo ir lituanistinio ugdymo klausimams. Susitikimo metu nuspręsta visas bendruomenes ir organizacijas sujungti į virtualų tinklą, kurį pasiūlyta pavadinti „Airijos lietuvių namais“.

Susitikime dalyvavęs Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Vytautas Pinkus, pristatydamas Vyriausybės politiką ryšių su užsienio lietuviais klausimais ir „Globalios Lietuvos“ programą, pakvietė aktyviai prisidėti prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo ir gerovės kūrimo ir dalintis bei perduoti sukauptas žinias ir patirtį.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai