Vyriausioji rinkimų komisija parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėjams.

Balsavimą Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje organizuojantys VRK ir Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai jau rengia rinkimų dokumentų paketus, kurie artimiausiu metu bus išsiųsti į Lietuvos ambasadas ir konsulatus visame pasaulyje.

„Kadangi kai kurių valstybių pašto tarnybos veikia lėčiau, į tas šalis stengiamės balsavimo biuletenius rinkėjams išsiųsti kuo anksčiau, kad iš ambasados išsiųsti vokai su biuleteniais spėtų pasiekti rinkėjus, o užpildyti ir išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos diplomatinę atstovybę ir būtų apskaityti rinkimų dieną“, – balsavimo užsienyje organizavimą komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

Kiekvienas rinkėjas, užsiregistravęs balsuoti užsienyje paštu gaus voką, kuriame ras:

  • Prezidento rinkimų ir Referendumo biuletenius;
  • rinkėjo kortelę;
  • vidinį ir išorinį voką, leidžiantį išsaugoti balsavimo paslaptį ir užtikrinantį, kad kiekvienas rinkėjas balsuoja tik po vieną kartą;
  • informaciją rinkėjui, kaip balsuoti paštu;
  • voką su pašto ženklu, kad rinkėjo išsiųsti biuleteniai kuo greičiau pasiektų ambasadą ar konsulatą
  • ir žinoma – lipduką „Aš balsavau“.

VRK primena, kad iki rinkimų likus mažiau kaip mėnesiui, ypač paštu užsienyje planuojantys balsuoti rinkėjai suskubtų registruotis tam, kad balsavimo biuleteniai jų namus pasiektų laiku. Gavus biuletenius, rinkėjų prašoma juos užpildyti ir nedelsiant išsiųsti į tą diplomatinę atstovybę, iš kurios rinkėjas biuletenius gavo.

Tai svarbu todėl, kad pašto tarnyba suspėtų biuletenius į ambasadą pristatyti laiku.

Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 dieną.

VRK informacija.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai