Gegužės 30 – birželio 2 dienomis visai šalia Venecijos skambėjo vaikų juokas, kūrėsi draugystės ir gimė kūryba. Šeimos iš įvairių Italijos kampelių rinkosi į unikalią, antrą kartą vykusią lituanistinę šeimų stovyklą, šiemet lietuvių genijaus garbei pavadintą „Čiurlionio jūra“.
Ana Vengrovskaja | ITLIETUVIAI.IT
Nuotraukos – stovyklos organizatorių ir dalyvių
Visas savaitgalis buvo kupinas kūrybiškumo ir atradimų: Virtualios ir kontaktinės Italijos lituanistinės mokyklos (VKLIM) filialo Bolonijoje „Saulutė“ vadovė ir mokytoja, keramike Sigita vedė molio dirbtuves, VKLIM Turino filialo „Pasakų namai“ vadovė ir mokytoja Vilma padėjo vaikams kurti gobelenus lituanistinių mokyklų sąskrydžio „Draugystės tiltas“ metu vyksiančiam konkursui. Taip pat vyko interaktyvios užduotys apie draugystę, savęs pažinimą ir gyvenimo džiaugsmą, o vakarais skambėjo muzika, dainos ir nuoširdūs pokalbiai.
Įsimintina patirtimi vaikams tapo teatro laboratorijos su Italijoje gyvenančia aktore ir režisiere Rūta Papartyte, kuriose vaikai pasinėrė į „Čiurlionio jūros“ pasaulį – kūrė, improvizavo, vaidino, ieškojo savęs ir kitų. Užsiėmimai buvo pritaikyti ir vaikams su specialiaisiais poreikiais – bendrystė stovykloje buvo tikra ir įtrauki.
Šviečiant kaitriai Italijos saulei dalyviai atsigaivino Šiaulių santakos ugdymo centro socialinių pedagogių vedamų estafečių baseine metu. Specialiai į stovyklą iš Lietuvos atvykusios specialistės per kūrybinę veiklą „Žuvų festivalis“ dalyviams atskleidė stovyklos temą „Laimingo gyvenimo kelionė“.
Susirinkusieji taip pat skanavo gardų ir puošniai padabintą tortą, kartu paminėdami pirmąjį VKLIM jubiliejų – šių metų rugsėjį mokykla švęs 5-erių metų sukaktį.
Sekmadienio vakarą, kol mažieji žaidė aikštelėje, tėvai gilinosi į dvikalbystės iššūkius, diskutavo apie savęs ir kito pripažinimą, dėkingumą ir empatiją.
Pirmadienį stovyklos dalyviai išplaukė į Venecijos kanalus – keliaujant tradiciniu vaporetto vyko baigiamasis kūrybinis aptarimas. Dalyviai ne tik pasivaikščiojo po žaviąją Veneciją, bet ir aplankė Lietuvos paviljoną Venecijos architektūros bienalėje bei pasaulinio garso menininko, litvako Arbit Blato sukurtą įspūdingą Holokausto aukų atminimo paminklą.